Jak umyć henna

Jeśli zdecydujesz się zmienić odcień włosów za pomocą henny, to pamiętaj, że zmienić kolor później będzie problematyczne. Naturalne barwniki wnikają pod łuski włosów, a jeśli zdecydujesz się farbować włosy, to końcowy odcień może być nieprzewidywalny.

Jak umyć henna

Trzeba

  • – alkohol;
  • – olej roślinny (zwykła oliwa z oliwek lub łopian);
  • – szampon;
  • – pe kapturek;
  • – ręcznik.

Instrukcja

1
Najpierw trzeba domagać się ujawnienia łusek włosów, aby następnie umyć z nich farbę. Można użyć ciepłej wody – trzymaj włosy w misce z ciepłą wodą przez kilka minut. Tym samym akcja ma alkohol – nałóż go na włosy, rozprowadzić na całej powierzchni głowy, osłaniaj głowę polietylenu spienionego i pozostawić kompres na pięć minut.
2
Zdejmij czapkę i posmarować włosy olejem, nie spłukując alkohol. Пропитав wszystkie pasma olejem, włóż czapeczkę i izolować głowę, намотав z góry ręcznik lub ciepły szalik. Zróbcie tak pół godziny, a następnie umyć głowę, stosując szampon. Być może trzeba będzie powtórzyć kilka razy, aż henna ostatecznie nie zmyje.
3
Jeśli standardowa procedura zmywacza nie doprowadziły do pożądanego wyniku, to spróbuj zrobić oczyszczające maski. Wymieszać suche drożdże w niewielkiej ilości wody, dodać do mieszanki trochę cukru i nałożyć preparat na włosy. Przykryć głowę folią i замотайте z góry szalikiem – za pół godziny umyć zwykłym szamponem. Jeśli będziesz robić taką maskę codziennie w ciągu jednego lub dwóch tygodni, to farba stopniowo zejdzie i odzyska swój naturalny kolor włosów.
4
Okłady z octu również mogą pomóc pozbyć się rudego odcienia. Rozpuścić w litrze wody łyżkę octu i przytrzymać w tym roztworze włosy około dziesięciu minut. Następnie umyć włosy szamponem i nałóż na nie balsam-klimatyzacja. Jeśli jeden raz nie wystarczy, należy powtórzyć procedurę dzień.
5
Oczyścić włosy z henny pomoże szare mydło. Umyć nim włosy – zasadowe składniki otwierają łuski włosów, a woda oczyszcza z nich farbę. Po takim myciu głowy należy przywrócić równowagę skóry i włosów – użyj dowolnego odżywczą maskę.
6
Zrobić kolor nieco słabsze pomoże maseczka ze śmietany. Прокисшей śmietaną posmarować włosy, rozprowadzić ją dla wszystkich прядям i pozostawić na godzinę. Po upływie tego czasu umyć głowę.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.