Jak gotować henna

Producenci zalecają jedyny sposób przygotowania henny – on podany jest na opakowaniach. W rzeczywistości, za czas użytkowania tego naturalnego narzędzia do malowania i rehabilitacji włosów zostało wymyślone i wypróbowano wiele przepisów. Prawidłowo przygotowana henna wzmocni włosy, nada im blask i jedwabistość, splamiona w nasyconych kolorach – od złoto-rudego ciemny kasztan.

Jak gotować henna

Trzeba

  • – henna w proszku;
  • – kefir, zsiadłe mleko lub jogurt;
  • – sok z cytryny;
  • – jajko;
  • – koniak lub rum;
  • – miód.

Instrukcja

1
Aby przygotować henna najprostszym sposobem, wymieszać ją w gorącej wodzie do konsystencji śmietany. Nakładać otrzymaną papkę na włosy po tym, jak ostygnie do komfortowej temperatury.
2
Do włosów tłustych przygotować następujący skład. Rozpuścić 25 g henny ciepłą wodą do konsystencji śmietany. Dodaj do otrzymaną zawiesinę 1 żółtko, 1 łyżeczka miodu i 30 ml koniaku.
3
Aby ożywić suche i zmęczone włosy, wymieszać henna z kefiru, jogurtu naturalnego lub jogurtem (25g henna na 100 ml mleka kwaśnego produktu). Dodaj kilka kropli olejowy roztwór witaminy E. Daj mieszanki zaparzać przez 10-12 godzin.
4
Pigmentów barwiących henna najpełniej objawia się w kwaśnym środowisku. Aby uzyskać w wyniku barwienia jasny, nasycony kolor, wymieszać 50 g henny i 100 ml soku z cytryny. Zostaw w ciepłym miejscu na 10-12 godzin. Ten przepis jest bardziej odpowiednia dla tłustych i normalnych włosów.
5
Aby nadać włosom odcień czekolady, wymieszać podjęte w równych proporcjach henna w proszku i kakao. Dodaj gorącą wodą do konsystencji śmietany.
6
Aby nadać włosom nasycenia koloru i smaku dodać papkę z henny na щепотке mielonej gałki muszkatołowej, imbiru w proszku, pieprzu i cynamonu.
7
Aby zamalować siwe włosy, dodaj do henna inny naturalny barwnik, басму, w stosunku 1/1. Napar mocnej czarnej herbaty. Przecedzić i wlać napar z otrzymanym mieszanka.
Należy zwrócić uwagę
Nawet przy krótkim kontakcie henny z włosów może zakupić rdzawy odcień.

Do przygotowania henny używaj ceramiczne lub szklane naczynia.

Porada
Przy wyborze henny należy zwrócić uwagę na datę produkcji. Trwałość henny 24 miesiące. Niż świeże, tym trwalsza będzie wynik jej oddziaływania.

Ilość henny i innych składników potrzebnych do przygotowania tego lub innego składu, zależy od długości i jakości włosów.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.