Jak umieścić hasło na wejście do internetu

Dostęp do internetu odbywa się za pomocą przeglądarki. Odpowiednio, aby nikt poza tobą nie mógł skorzystać z internetu na komputerze, hasło należy postawić właśnie na sam przeglądarki. Proces instalacji hasła będzie się różnić w zależności od tego, jakiego programu korzystasz (na przykład Internet Explorer lub Opera).

Jak umieścić hasło na wejście do internetu

Instrukcja

1
Jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer, uruchom go i przejdź do menu „Narzędzia”. Następnie kliknij na „opcje internetowe”, wybierz pole „Treść”. Przed tobą pojawi się okno, w którym będzie polu „Ograniczenie dostępu”. Kliknij przycisk „Włącz”. Teraz pozostaje ci tylko wybrać „Ogólne” i ustawić hasło.
2
Tym, którzy korzystają z przeglądarki Opera, będziesz musiał wykonać nieco więcej manipulacji. Rzecz w tym, że bezpośrednio z ustawień programu przeprowadzić instalację hasła nie można (ta opcja działała w starszych wersjach Opery, teraz jest ona wyłączona). Więc trzeba będzie pobrać dodatkowe oprogramowanie. Dość powszechne jest program Exe Password. Ona jest przeznaczona do pracy z dowolną wersją SYSTEMU Windows. Aby go pobrać, odwiedź oficjalną stronę twórców – znajdziesz tam sekcję o nazwie Download.
3
Po pobraniu pliku z programem uruchom go, aby przeprowadzić instalację. Teraz przejdź do przeglądarki Opera. Kliknij prawym przyciskiem myszy na jego ikonę. W wyświetlonym menu kontekstowym po zainstalowaniu programu powinien pojawić się polecenie Password Protection, kliknij na niego. Wtedy na ekranie pojawi się „Kreator instalacji hasła”. Wymyśl hasło i wprowadź go w polu o nazwie New Password. Nie zapomnij powtórzyć go w odpowiednim polu – Retype New P. Dalej pozostaje tylko nacisnąć przycisk Next, a następnie Finish.
4
Aby nikt inny nie mógł wejść do internetu, można również tworzyć wielu kont na komputerze i ustawić dla każdej z nich odpowiednie opcje. Ponadto, ograniczyć dostęp i przy pomocy programu antywirusowego. Na przykład, w „Касперском” istnieje opcja „kontrola Rodzicielska”.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli w przyszłości zapraszam usunąć hasło z przeglądarki, to należy pamiętać, że prostego usuwania programu będzie za mało, hasło i tak pozostanie. Dlatego do jego odwołania wyczyścić rejestr.

Porada
Po tym, jak ustawić hasło, upewnij się, że ta procedura przebiegła pomyślnie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.