Jak trenować siłę

Jeśli chcesz stać się silnym, że nie musisz godzinami pompować żelazo na siłowni. Trenować można w warunkach domowych. Podpowiemy ci, jak, zajmując się przez godzinę dziennie, można rozwijać siłę.

Jak trenować siłę

Instrukcja

1
Zacznij każdy trening od rozgrzewki. Każdy rodzaj aktywności fizycznej, z wyjątkiem rozstępy nadaje się do głównej części treningu. Potem przygotuj się te mięśnie, które będziesz trenować. Do tych celów należy używać podstawowe ćwiczenie, ale należy go w pełni sił.
2
Podczas zajęć należy zachować równowagę pomiędzy ćwiczeniami, skierowanych na szkolenie określonych grup mięśni i trening dużych grup mięśniowych.
3
Zaangażowany w trening siłowy nie więcej niż godzinę dziennie. Pamiętaj, dłuższe zajęcia będą nieskuteczne, tylko one prowadzą do przemęczenia.
4
Sprawdź intensywność każdego ćwiczenia. Jeśli nie będzie w stanie wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia ponad osiem razy, trochę zmniejszyć obciążenie.
5
Powtarzaj ćwiczenia od 8 до12 raz za jedno podejście. Jeśli je powtarzać więcej razy, to nie rozwijasz siłę i wytrzymałość. Ilość ćwiczeń powinien być taki sam: od 8 do 12. A podejść – nie więcej niż dwa na trening.
6
W pierwszej połowie zajęcia rób ćwiczenia, podczas których będą pracować duże mięśnie. W drugiej połowie zajęcia wykorzystał małe mięśnie.
7
Należy zwrócić uwagę na szybkość wykonywania każdego z ćwiczeń. Dla rozwoju siły, ćwiczenia należy wykonywać powoli. Tak samo rób odstępy między wykonywaniem ćwiczeń. Idealnie, jeśli taka częstotliwość będzie wynosić od dwóch do pięciu minut.

I pamiętaj, jakość, mimo wszystko, jest ważniejsza niż ilość. Więc, oczywiście, trzeba zwiększać obciążenie i ilość powtórzeń. Ale, przede wszystkim, jeśli chcesz rozwijać siłę, każde ćwiczenie należy wykonywać sprawnie i z pełną amplitudą ruchów.

Powodzenia i bądźcie silni!

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *