Jak zbudować mięśnie w domu nastolatka

Mocna, atletycznie rozwinięta postać – oznaka dobrego zdrowia. Pragnienie, aby mieć ją charakterystyczne dla wielu ludzi, niezależnie od wieku. Młodzież w wieku 14-16 lat, często pozornie podobne do dorosłych, ale to nie znaczy, że mogą wykonywać takie same siły. Treningi dla chłopców i dziewcząt mają specyficzne cechy.

Jak zbudować mięśnie w domu nastolatka

Trzeba

  • – poziomy pasek;
  • – hantle.

Instrukcja

1
Głównym czynnikiem wzrostu masy mięśniowej jest testosteron. W wieku 12-16 lat następuje znaczny wzrost hormonalnej wydzielanie. Dlatego trening siłowy w okresie dojrzewania są szczególnie skuteczne. Wzrost mięśni odbywa się praktycznie sam, trzeba go tylko lekko stymulować.
2
Często w tym wieku wzrost mięśni znacznie wyprzedza rozwój układu sercowo-naczyniowego. Dlatego trening siłowy młodzieży trzeba koniecznie łączyć z кардиотренировками. Bieganie, jazda na rowerze i pływanie przyczyniają się do rozwoju mięśnia sercowego. Aerobowe ćwiczenia powinny zajmować nie mniej niż 60% ogólnego czasu zajęć fizycznych.
3
Zawsze zaczynaj siłowy trening z starannej rozgrzewki. Osłabienie stawów i więzadeł w okresie dojrzewania wymaga dobrej prac przygotowawczych, aby uniknąć obrażeń. Wykonaj kilka общефизических ćwiczeń przed przystąpieniem do zajęć siłowym.
4
Do 16 lat przeciwwskazane są ćwiczenia z maksymalnym ciężarem. Mogą one przyczynić się do rozwoju przepukliny pachwinowej lub zaburzeń w rozwoju kręgosłupa.
5
Głównym zadaniem treningu siłowego w okresie dojrzewania – tworzenie gorsetu mięśniowego, trzymania organy wewnętrzne i przyczynia się do pełnego rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego. Obowiązkowe są ćwiczenia na mięśnie brzucha i pleców.
6
Wybieraj ćwiczenia, związane z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Są one najbardziej naturalne przyczyniają się do lepszego wzrostu masy mięśniowej i najmniej szkodliwe dla układu mięśniowo-szkieletowego.
7
Wykonywanie podciągnięć na nadprożu. To ćwiczenie jednocześnie zmusza do pracy mięśnie grzbietu, obręczy barkowej, ramion i klatki piersiowej. To właśnie te mięśnie tworzą rozpoznawalny męski sylwetka. Przy tym obciążenie na kręgosłup – minimalna.
8
Dla lepszego rozwoju mięśni piersiowych i triceps wykonywać pompki. Zmiany pozycji dłoni i kąt nachylenia ciała podczas wykonywania ćwiczeń, można szczegółowo przeanalizować mięśnie piersi i nadać jej odpowiednią ulgę.
9
Aby wzmocnić mięśnie dolnej części ciała, nie można zrobić утяжелителей. Najlepsze ćwiczenia dla tego – przysiady. Ćwicz prawidłową technikę, ćwiczenia bez obciążeń. Do pracy z wagą można przystąpić dopiero po dwóch tygodniach zajęć.
10
Hantle są bardziej odpowiednie młodzieży do wykonywania ćwiczeń siłowych. Sztanga zmusza do wykonywania ruchu w mocno amplitudy, co zwiększa obciążenie na stawy i więzadła. Ćwiczenia z hantlami, można samodzielnie wybrać odpowiedni tor jazdy i lepiej czuć pracę mięśni.
11
Tryb treningu musi oznaczać narastanie obciążenia. Zrezygnuj z mimośrodowych ćwiczeń. Optymalna liczba powtórzeń w jednym podejściu – 12-15 razy. Zmiennik dni siłowych zajęć z кардиотренировками, aby włókna mięśniowe czas, aby się zregenerować.
12
Młodzież przeciwwskazane plyometric ćwiczenia, budowane wokół skoków i gwałtownych ataków. Można je wykonywać tylko sprawny sportowcy pod okiem trenera.
13
Włącz się w program treningowy ćwiczenia rozciągające. Będą one przyczynić się do szybkiego wzrostu masy mięśniowej.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *