Jak stworzyć swój symulator

Napisać własną grę – jest dość trudne, zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się robić to samodzielnie. Trzeba do tego posiadać umiejętności projektanta, programisty, oprócz tego musi być na tyle wolnego czasu.

Jak stworzyć swój symulator

Instrukcja

1
Naucz się języka programowania, w którym chcesz napisać symulator. Do tego trzeba przeczytać wystarczającą ilość literatury i posiadać dobre umiejętności praktyczne w pisaniu skomplikowanych programów, jeśli masz zamiar zajmować się nauką języka programowania samodzielnie, to może zająć czasu od pół roku i więcej.
2
Jeśli posiadasz danych umiejętności, przejdź do stworzenia silnika gry. W celu uzyskania pomocy w trakcie jego tworzenia okresowo zwracać się do alternatywnych źródeł informacji, na przykład na różnych tematycznych forach.
3
Należy pamiętać, że podczas pisania silnika programu już konieczne posiadanie planu gry, a im bardziej szczegółowy będzie, tym mniej problemów u ciebie w przyszłości. Najpierw napisz w wyszukiwarkę jako ogólny plan swojego symulatora, rozważyć podstawowe aspekty, nawet oni nie są związane póki co między sobą, w przyszłości wymyślić, w jaki sposób połączyć je w jedno.
4
Zaplanuj ich oprawa graficzna. Stopniowo od bardziej ogólnego wyglądu przejdź do konkretnego aż do прописания kolory ubrań postaci (na przykład). Na samym początku procesu staram się nie koncentrować się na szczegółach, ponieważ to rozprasza od wizji ogólnej.
5
Realizuj napisany przez was grę graficznie. Służą do tego specjalne edytory. Dla celów symulacji należy również oprogramowanie. Należy pamiętać, że proces tworzenia własnej gry jest tak czasochłonny i skomplikowany, że mało prawdopodobne, sam możesz to zrobić własnymi siłami, najprawdopodobniej trzeba będzie zatrudnić ekspertów zewnętrznych. Również ten proces dość kosztowny, począwszy od oprogramowania do usług płatniczych zaangażowanych programistów i projektantów.
Porada
Ucz się języków programowania.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *