Nie zawsze działania sędziowie spełniają uczestników procesu. Zgodnie z prawem istnieje w nich możliwość złożenia prywatną skargę do wyższych sądy. Ale do prawidłowego rozwiązania konfliktu należy wiedzieć, jak taką skargę musi wynosić.
Instrukcja
1
Sprawdź, czy możesz podawać prywatną skargę w konkretnym przypadku.Taka forma protestu przeciwko działaniom sędziego jest dopuszczalne w przypadku, gdy sprawa jest w sądzie pierwszej instancji, na przykład w światowym. Również narzekać można w tym przypadku sędzia niesłusznie, twoim zdaniem, odmówił wszczęcia postępowania karnego, lub przyznał, jakiejkolwiek kary. W przypadku, gdy użytkownik nie zgadza się z wyrokiem sądu, należy zgłaszać nie skargę, odwołanie.
2
Napisz tekst skargi. W nim muszą być nazwisko, imię i imię odojcowskie krążącego, jego adres. Następnie należy opisać istotę swojej skargi. Wskazane jest przy tym nie tylko wyrazić swój stan emocjonalny, ale i powoływać się na konkretne przepisy prawa i regulacje, które, twoim zdaniem, nie pasuje do decyzji sędziego. Potem napisz, jakiego rozwiązania swojego problemu chcesz osiągnąć. Na dole tekstu należy umieścić datę i podpis. Również do tekstu można dołączyć dokumenty potwierdzające poprawność swojej pozycji.
3
Jeśli obawiasz się, że nie będzie w stanie napisać prawnie właściwy skargę samodzielnie, skontaktuj się z radcą prawnym. On pomoże ci skomponować odpowiedni tekst. W roli takiego prawnika może być adwokat, представлявший swoje interesy podczas procesu z оспариваемым decyzją sędziego.
4
Przekazać skargę i dokumenty do sądu wyższego instancji. Na przykład, dla wojewody to będzie sąd rejonowy. Można tam przyjść osobiście w godzinach urzędowania lub wysłać dokumenty pocztą. W tym ostatnim przypadku najlepiej wysłać je listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Należy zwrócić uwagę
Termin do złożenia skargi uregulowany przez prawo. Ona zostanie przyjęty tylko w przypadku, gdy przyszła do przełożonego sądu nie później niż po dziesięciu dni po podjęciu decyzji, który spowodował skargę.
Kategoria:
Sporządzenie dokumentów