Jak sprawdzić średnica kół

Przy zakupie opon do swojego samochodu, musisz znać średnicę koła. Można go poznać z dokumentacji technicznej, odnosząc się do sprzedawcy lub w warsztacie, albo samodzielnie.

Jak sprawdzić średnica kół

Trzeba

  • – motoryzacja opona;
  • – autofaucet czy taśma ruletka do pomiaru odległości;
  • – znacznik, aby zrobić znak na pokrywę;
  • – kij, aby umieścić etykiety na ziemi w punktach „A” i „B”;
  • – kalkulator, aby pomnożyć otrzymaną odległość na liczbę „pi”.

Instrukcja

1
Więc znajdź w dokumentach, które na pewno są dostępne w każdym samochodzie, rozdział „Koła”. Spróbuj znaleźć tam wiersze, mówiące o średnicy kół twojego pojazdu samochodowego. Średnica może być podany w centymetrach i w calach. Najczęściej średnica przednich i tylnych kół samochodu jest taki sam. Wyjątek stanowi jedynie skomplikowane maszyny rolnicze.
2
Należy zapoznać się stare opony. Na nich mogła przetrwać specjalne oznaczenie, świadcząca o cechach kół.
3
W przypadku wykrycia oznakowanie nie udało, skorzystaj sposób, który można używać bez skomplikowanych przyrządów pomiarowych. Do tego narysuj dwie linie: jedną na ziemi, drugą na tej stronie opony, która jest skierowana do ciebie. Na pokrywę można po prostu postawić kropkę.
4
Instalując oponę na ziemię, zaznacz miejsce, gdzie punkt dotyka ziemi. Nazwijmy to miejsce „punkt A”. Po tej rolling oponę na ziemi, dopóki nie zrobi pełne koło. Punkt na pokrywę powinien ponownie znaleźć się na ziemi w pewnej odległości od punktu startu. Zaznacz to miejsce, pokazując jego „punkt B”.
5
Zmierz odległość między punktami A i B. Otrzymaną odległość podzielić na „pi”, który jest równy 3,1415. Tak dostaniesz średnica swojego koła.
6
Najlepiej produkować wszystkie obliczenia w calach. Jeśli nie masz możliwości aby to zrobić, należy ustawić rozmiar z centymetrów na cale samodzielnie. Jeden cal wynosi około 2,54 centymetra. Tak więc, jeśli udało ci się 40,64 cm, podzielić tę wartość na 2,54 i będzie 16 cali.
7
Można również zwrócić się do warsztatu, gdzie doświadczony specjalista określi średnica kół za pomocą specjalistycznych narzędzi. Wszystkie obliczenia przy tym będą odbywać się raz w calach, co ułatwi ci zadanie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.