Jak sprawdzić immobilizer

Immobilizer – skuteczny e-centralny zamek samochodowa urządzenie, które po włączeniu łamie jedną lub kilka najważniejszych obwodów elektrycznych samochodu, tym samym hamując deportacja. Zwykle w ten sposób wyłącza rozrusznik, układ zapłonowy lub silnik.

Jak sprawdzić immobilizer

Instrukcja

1
Immobilizer składa się z jednostki sterującej, elektromagnetycznego przekaźnik i klucza. Jest on tworzony w oczekiwaniu na to, że jego włączanie i wyłączanie dostępne tylko dla właściciela samochodu. Zazwyczaj, aby odblokować immobilizer używany jest elektroniczny klucz kodowy. W niektórych przypadkach mogą być używane modele z ręcznym za pomocą kodu.
2
Aby taka immobilizer wyłączyć, należy włożyć klucz kodowy w gnieździe. Tam, gdzie przewidziany jest ręczne wybieranie kodu, wyłączyć immobilizer odbywa się poprzez wprowadzenie kodu, ustalonego przez właściciela samochodu. W przypadku awarii immobilizer lub nieuprawnionego wyłączenia blokada jest zachowana. Wszystkie nowoczesne imobilizerów po upływie określonego terminu, kiedy nie produkowano żadnych działań właścicielem, automatycznie biorą samochód pod ochronę.
3
Dziś na świecie wytwarza się ogromna ilość samochodowych systemów bezpieczeństwa, z których każda ma swoje własne cechy. Tak, najbardziej komfortowe są uważane za odległe imobilizerów, automatycznie wyłączające czuwanie przy zbliżaniu się „swojego” klucza.
4
Proces włączania immobilizer można kontrolować za pomocą specjalnego czasomierza. Taka opcja jest bardzo wygodne dla właścicieli samochodów, którzy zostali zmuszeni pozostawiać pojazd w miejscach, gdzie porwania najbardziej dostępny i na czasie dłuższym postoju. Wielu kierowców nie bez powodu interesuje pytanie, jak się zachowuje, immobilizer w przypadku, jeśli porywacza uda się go wyłączyć. System nadal pozostaną zablokowane.
5
Aby wyłączyć alarm antykradzieżowy system, musiałaby otwierać maskę, dlatego w wielu przedsiębiorstwach warsztatów samochodowych specjalizujących się w instalacji systemów zabezpieczających przed kradzieżą, równolegle wzmocniona ochrona maski. Jest jeszcze jeden sposób zarządzania komutacyjnym urządzenia przez sieć komórkową, co daje im jeszcze większą niezawodność.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.