Jak sprawdzić immobilizer

Immobilizer – skuteczny e-centralny zamek samochodowa urządzenie, które po włączeniu łamie jedną lub kilka najważniejszych obwodów elektrycznych samochodu, tym samym hamując deportacja. Zwykle w ten sposób wyłącza rozrusznik, układ zapłonowy lub silnik.

Jak sprawdzić immobilizer

Instrukcja

1
Immobilizer składa się z jednostki sterującej, elektromagnetycznego przekaźnik i klucza. Jest on tworzony w oczekiwaniu na to, że jego włączanie i wyłączanie dostępne tylko dla właściciela samochodu. Zazwyczaj, aby odblokować immobilizer używany jest elektroniczny klucz kodowy. W niektórych przypadkach mogą być używane modele z ręcznym za pomocą kodu.
2
Aby taka immobilizer wyłączyć, należy włożyć klucz kodowy w gnieździe. Tam, gdzie przewidziany jest ręczne wybieranie kodu, wyłączyć immobilizer odbywa się poprzez wprowadzenie kodu, ustalonego przez właściciela samochodu. W przypadku awarii immobilizer lub nieuprawnionego wyłączenia blokada jest zachowana. Wszystkie nowoczesne imobilizerów po upływie określonego terminu, kiedy nie produkowano żadnych działań właścicielem, automatycznie biorą samochód pod ochronę.
3
Dziś na świecie wytwarza się ogromna ilość samochodowych systemów bezpieczeństwa, z których każda ma swoje własne cechy. Tak, najbardziej komfortowe są uważane za odległe imobilizerów, automatycznie wyłączające czuwanie przy zbliżaniu się „swojego” klucza.
4
Proces włączania immobilizer można kontrolować za pomocą specjalnego czasomierza. Taka opcja jest bardzo wygodne dla właścicieli samochodów, którzy zostali zmuszeni pozostawiać pojazd w miejscach, gdzie porwania najbardziej dostępny i na czasie dłuższym postoju. Wielu kierowców nie bez powodu interesuje pytanie, jak się zachowuje, immobilizer w przypadku, jeśli porywacza uda się go wyłączyć. System nadal pozostaną zablokowane.
5
Aby wyłączyć alarm antykradzieżowy system, musiałaby otwierać maskę, dlatego w wielu przedsiębiorstwach warsztatów samochodowych specjalizujących się w instalacji systemów zabezpieczających przed kradzieżą, równolegle wzmocniona ochrona maski. Jest jeszcze jeden sposób zarządzania komutacyjnym urządzenia przez sieć komórkową, co daje im jeszcze większą niezawodność.
logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *