Jak sprawdzić głównego księgowego

Odpowiedzialność i zakres pracy, obowiązki nałożone na głównego księgowego, bardzo odczuwalne. Pracownika można nazwać prawą ręką dyrektora. Dlatego należy okresowo sprawdzać kompetencje i profesjonalizm księgowego.

Jak sprawdzić głównego księgowego

Instrukcja

1
Najbardziej skutecznym i niezawodnym sposobem na sprawdzenie jakości pracy głównego księgowego i całego przedsiębiorstwa można uznać za audyt. Jednak, audyt kontrola – bardzo kosztowne przedsięwzięcie, które może sobie pozwolić nie każda organizacja. Oczywiście, jeśli szef dużego przedsiębiorstwa i uważasz takie wydatki uzasadnione, to wezwać biegłych rewidentów, a oni sprawdzą swoją księgowość. Najprawdopodobniej, na podstawie wyników analizy zdasz sobie sprawę, jak poprawnie nawiązany w twojej firmie kadrowy pytanie.
2
Jeśli audyt kontrola, twoim zdaniem – zbyt kosztowna impreza, spróbuj sprawdzić głównego księgowego samodzielnie. Nawet jeśli jesteś daleko od rachunkowości, istnieją dokumenty zawierające informacje, które ciebie jako lidera, na pewno są znane.
3
Weź raport o rozliczeniach z kontrahentami. Jest to dokument, wyraźnie pokazując, że należy się swoim dostawcom i że muszą ci klienci. Najprawdopodobniej takie informacje są znane nie gorzej, niż głównego księgowego. Więc można łatwo sprawdzić wiarygodność dokumentów księgowych.
4
Poproś księgowego raport resztki na magazynie i podstawowe dokumenty, na podstawie których liczy się ten artykuł równowagi. Obliczenia kwoty określone w zastępczych faktur i dokumentów do wysyłki. To daje pewne wyobrażenie o organizacji rachunkowości i terminowości wypełniania dokumentów księgowym.
5
Weź na sprawdzenie raport inwentaryzacji środków trwałych. Wszystko, co używasz do prowadzenia działalności gospodarczej: komputery, meble, oprogramowanie, dodatkowe budynki, hale produkcyjne. Z pewnością wiesz o wszystkim, co znajduje się w twoim posiadaniu i oszukać w tej kwestii jest mało prawdopodobne, aby.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli chcesz na bieżąco sprawdzać profesjonalizm swoich pracowników, to zapisz się na kursy księgowe. Oczywiście, nie będziesz mieć bagażem wiedzy, który jest u głównego księgowego. Jednak będziesz mieć ogólne pojęcie o prowadzeniu sprawozdawczości w przedsiębiorstwie.

Porada
Zrobić podobny test trzeba w dzień przed naliczaniem podatków. Dokumenty, najprawdopodobniej już w pełni wypełnione, i rozbieżności w danych nie będzie można zrzucić na brak czasu.

logo
Article Categories:
Biurowe życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *