Jak utworzyć nowy dział

W procesie rozwoju firmy występuje konieczność zatrudniania nowych pracowników i tworzenia dla nich odrębnej jednostki organizacyjnej. Do wykonywania tej procedury należy opracować i zatwierdzić nową strukturę organizacyjną wraz z wprowadzeniem nowego działu. Następnie należy wprowadzić odpowiednie zmiany w personelu harmonogram i sporządzenie opisów stanowisk dla pracowników utworzonej jednostki.

Jak utworzyć nowy dział

Trzeba

  • – struktura organizacyjna;
  • – dokumenty przedsiębiorstwa;
  • – personelu harmonogram;
  • – pieczęć organizacji;
  • – prawo pracy;
  • – formularze zleceń.

Instrukcja

1
Rozwój nowego działu i wprowadzeniem go do istniejącego w firmie strukturę organizacyjną, zazwyczaj zajmuje się specjalista hr. Do niego należy przewidzieć widok struktury przedsiębiorstwa, wszystkie połączenia i podporządkowania tworzonej usługi jej przełożonego, a także wpływ wielkości firmy na jednostki strukturalnej.
2
Po tym, jak struktura zmianie, w niej wpisana nowa usługa, należy rozważyć dyrektora przedsiębiorstwa. Wyłącznego postępowania egzekucyjnego organ musi zatwierdzić ją. Do tego ukazuje się rozkaz. W nim określone fakt wprowadzenia nowego działu, datę, z którą formalnie jednostka staje się obowiązującym. Kontrolę nad wykonaniem zarządzenia powierza się na szefa personelu służby, którą trzeba zmienić strukturę organizacyjną i powiadomić pracowników firmy na temat tworzenia nowego działu. Dokument заверяется podpisem dyrektora, pieczęcią przedsiębiorstwa. Zapoznanie z rozkazem należy szefa personelu służby.
3
Tak jak utworzony nowy dział, trzeba go wprowadzić do czynnego personelu harmonogram. Do tego szefostwa firmy, należy wydać rozkaz. W nim podaje się nazwę firmy, datę i numer wystawienia, miasto lokalizacji organizacji. Temat rozkazu będzie pasował do dokonywania zmian w personelu harmonogram, powód – tworzenie nowej jednostki. Распорядительная część dokumentu zawiera w tym przypadku nazwa nowej usługi, stanowiska, które wejdą w niej. Spoczywa odpowiedzialność nad opracowaniem stanowisk pracowników utworzonego działu na kadrowych pracowników, prawnika, księgowego według obliczeń płac. Wyżej wymienionych pracowników należy zapoznać się z rozkazem. Заверяется dokument podpisem dyrektora przedsiębiorstwa poligraficzne.
4
Na podstawie rozkazu кадровикам trzeba wprowadzić odpowiednie zmiany w personelu harmonogram i opracowanie opisów stanowisk. Przy ich tworzeniu należy kierować się potrzebami firmy. Ich treść musi być dokładnym i spełniać wszystkie wymagania stworzonej usługi i jej cele.
logo
Article Categories:
Biurowe życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *