Jak sprawdzić ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze stoi w rzędzie najbardziej rozpowszechnionych chorób układu sercowo-naczyniowego. Niestety, wiele osób nie wie o podwyżce u nich ciśnienie i nie czas, aby rozpocząć leczenie. Dlatego do każdego człowieka, zwłaszcza w podeszłym wieku, zaleca się nauczyć mierzyć ciśnienie samemu.

Jak sprawdzić ciśnienie

Instrukcja

1
Optymalne ciśnienie odpowiada 120/80 mm hg. art. wartość Ta może wahać się w zależności od wieku i тренированности człowieka. Wskaźniki powyżej 135/85 mm hg. art. uważane za podwyższonymi.
2
Aby sprawdzić swoje ciśnienie krwi, można go zmierzyć тонометром. Przed zabiegiem nie pić ekscytujące napojów, jak kawa, mocna herbata, alkohol. Najlepsza pozycja dla prawidłowego pomiaru ciśnienia – w pozycji leżącej, ale można po prostu usiąść, lekko zgiąć w łokciu rękę i położyć ją na stole na wysokości klatki piersiowej.
3
Sprawdzić, aby w манжетке nie było resztek powietrza, i ubierz ją na оголенную rękę powyżej łokcia na 2-3 cm Фонендоскоп stosują się do zgięciu dołka.
4
Zamknąć zawór i napompowane манжетку jednolitą ściskającymi ruchami gruszki. Po podniesieniu zegara, aż do planowanego poziomu, zaczynają powoli wypuszczać powietrze powietrze.
5
Obserwują obsunięciem się strzałki na urządzeniu i słuchać dźwięki. Pierwsze uderzenia pulsu wskazują na wartość ciśnienia tętniczego skurczowego, a ostatnie – rozkurczowego.
6
Ponieważ stan na różnych rękach, często różnią się, to trzeba zmierzyć ciśnienie i na drugiej ręce. Podczas zabiegu należy znajdować się w stanie relaksu, nie rozmawiać, nie dotykać манжетку.
7
Bardzo wygodne mierzyć ciśnienie krwi człowieka za pomocą ciśnieniomierza automatycznego. Trzeba tylko założyć манжетку i nacisnąć przycisk. Wszystko inne urządzenie zrobi to sam. Górne i dolne odczyty ciśnienia pojawią się na ekranie. Istnieją przyrządy do pomiaru ciśnienia krwi na nadgarstku.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.