Jak sporządzić kosztorys

Podczas wykonywania prac remontowych lub budowlanych należy sporządzić kosztorys, który określi kwotę kosztów. Na podstawie tego dokumentu podejmuje się decyzję o celowości organizacji pracy. Sporządzić kosztorys można ręcznie lub za pomocą specjalnych programów komputerowych.

Jak sporządzić kosztorys

Instrukcja

1
Wybierz bazę normatywną, na podstawie której będzie prowadzona obliczenie kosztorysu. Szacunkowe normy dzielą się na: publiczne (GSN), branżowe (PODSTAWOWE), terytorialne (TSN), firmowe (ФСН) i indywidualne (ITH). Dokumenty te zawierają informacje o cenach na różne rodzaje prac, które są produkowane na terenie Federacji Rosyjskiej. Ramy prawne określa się na podstawie tego, gdzie znajduje się obiekt, naprawy lub budowy, i jakie działania planuje się produkować.
2
Zaznacz globalne obliczenia, które stanowią współczynniki obliczania, które odnosi się do wszystkich artykułów kosztorysowej. Są one niezbędne do rozliczenia kosztów na aktualne ceny i dla danych warunków pracy, a także korekty kosztów w stosunku sezonowych wahań.
3
Zbierz oryginalną informacje do obliczania wartości kosztorysowej remontu lub budowy. Dane wartości określane są na podstawie obowiązujących szacowany norm, dokumentacji projektowej, zestawień ilości prac remontowych i budowlanych, objaśniające notatek do wyrobów budowlanych i innych dokumentów, które odzwierciedlają wykonane koszty. Należy również dowiedzieć się warunki wykonywania pracy i ich charakterystykę. Wskazane jest, aby odwiedzić obiekt budowy lub remontu i przeprowadzić wstępne oględziny.
4
Zawiera opis wszystkich kosztów budowy lub naprawy artykułów prac. Określ koszty i wielkość szacowanych zysków, które są obliczane na podstawie funduszu pracy pracowników. Należy wykupić za przystępną dokumentacji zgodnie z wymaganiami dokumentów normatywnych obowiązujących w Federacji Rosyjskiej.
5
Skorzystaj ze specjalnych programów do sporządzania kosztorysów. Mogą to być „WinСмета NEO”, „Mini-Kosztorys” lub „Инфоплюс-kosztorys”. Są one znacznie ułatwiają proces wprowadzania danych źródłowych i pozwolą automatycznie rozliczyć. Należy pamiętać, że są zarówno płatne, jak i darmowe wersje, przeznaczone odpowiednio dla różnych zadań. Dla celów domowych wcale nie musi wydawać pieniędzy na profesjonalne rozwiązania.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *