Jak ustalić stawkę refinansowania

Zanim poradzić sobie z tym, jak ustalić stawkę refinansowania, należy zrozumieć, co w ogóle oznacza ten zakład i po co ona jest potrzebna. W 1992 roku Bank Centralny Rosji zdecydował się zorganizować wydawanie kredytów banków komercyjnych. Oznacza to, że jeśli bank nie brakuje własnych zasobów w celu realizacji swoich zobowiązań lub do dalszego udzielania kredytów dla ludności i organizacji, może „pożyczyć” od Banku Centralnego. Oczywiście, nie za darmo. Pieniądze wydane na procent, który jest jeden dla wszystkich i nazywa stawki refinansowania.

Jak ustalić stawkę refinansowania

Instrukcja

1
Rozmiar refinansowania ustalana indywidualnie przez bank Centralny i jest publikowany we wszystkich mediach. Do stawki refinansowania również przywiązany i płatności. Na przykład, osoby fizyczne mają obowiązek płacić podatek od środków otrzymanych w formie oszczędności na odsetkach za korzystanie z pożyczonych pieniędzy. Od rozmiaru bieżącego refinansowania zależy wymiary kar i grzywien, które płacą organizacji za zwłokę w płatności podatków lub odwrotnie – które skarbowy, zobowiązuje się do firmy w przypadku opóźnienia zwrotu podatku.
2
Aby dowiedzieć się stawki refinansowania, wystarczy wejść na stronę Banku Centralnego Rosji. Najważniejsze informacje ekonomiczne, w tym wartość refinansowania w tej chwili, znajduje się na stronie głównej serwisu.
3
Jeśli chcecie dowiedzieć się wartość stawki refinansowania na żadnej przeszłości datę, można przejść ze strony głównej w odpowiedniej sekcji serwisu (w tej chwili informacja znajduje się pod adresem: http://www.cbr.ru/print.asp?file=/statistics/credit_statistics/refinancing_rates.htm)
4
Również aktualne i dokładne informacje o wymiarach refinansowania można dowiedzieć się z odniesienia systemów prawnych, na przykład „КонсультантПлюс”, „Gwarant”, „Главбух”, „Referent”, „Kodeks”. Na przykład, w ATP „КонсультантПлюс” informacje o stawki refinansowania można znaleźć, klikając na pasek „stopa Banku Rosji” w oknie startowym systemu.
5
Należy być ostrożnym przy ustalaniu stawki refinansowania, tak jak ona zmienia się nieustannie. Jeśli w twoim przypadku należy wykonać obliczenia za okresy, w ciągu których stopa dyskontowa BANKU centralnego zmieniała, należy uznać za dane proporcjonalnie do liczby dni, w ciągu których działała ta lub inna stopa refinansowania.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *