Jak służyć papierowe serwetki

Serwetki – jest to bardzo ważny element zastawy, który pozwala zachować czystość i porządek w trakcie posiłku. Prawidłowo dobrana i oryginalnie złożona serwetka jest w stanie upiększyć jak świąteczny i codzienny stół.

Jak służyć papierowe serwetki

Instrukcja

1
„Pióropusz”Złóż serwetkę na przekątnej. Prawy i lewy kąty trójkąta połączyć z jego wierzchołka. Otrzymaną figurę złożyć na pół względem osi poziomej. Prawy róg włożyć w lewy z tyłu serwetki. Obrócić figurę, a górne rogi serwetki przesunąć w przeciwne strony. Umieść serwetkę w pozycji pionowej.
2
„Lilia”Złóż serwetkę na przekątnej. Prawy i lewy kąty trójkąta połączyć z jego wierzchołka. Otrzymaną figurę złożyć na pół względem osi poziomej. Odkręcić górny róg trójkąta.
3
„Megafon”Złóż serwetkę na pół, następnie jeszcze raz złożyć w tym samym kierunku. Dwa boki prostokąta symetrycznie zawinąć w dół. Obrócić rysunek stroną zadrukowaną skierowaną od siebie, a na końcach zrób „кулечки” i połączyć je ze sobą.
4
„Krzyż południa”Połóż serwetkę, stroną zadrukowaną skierowaną w dół. Wszystkie rogi zawinąć do środka. Następnie odwróć serwetkę i znowu należy zagiąć rogi do środka. Wyciągnij na zewnątrz wszystkie rogi serwetki i wygładzić jej.
5
„Джонка”Złóż serwetkę na cztery części. Dolną część złóż po przekątnej w górę. Prawe i lewe rogi zawinąć do przodu. Wystające rogi fold temu. Złożyć serwetkę w osi wzdłużnej temu. Kolejno wyjąć krawędzi.
6
„Torebka”Złożyć serwetkę w pionie, a następnie na pół w dół. Lewe i prawe górne rogi zawinąć do środka. Odwinąć otrzymany trójkąt w dół nieco poniżej połowy. Prawe i lewe górne rogi zawinąć do środka. Otrzymany trójkąt odkręcić dół na pierwszy trójkąt.
7
„Everest”Złóż serwetkę na przekątnej i otrzymany trójkąt położyć kątem w dół. Prawe i lewe górne rogi zawinąć do środka. Boki trójkąta łączy między sobą. Odwróć sylwetkę i wchodzisz na końce, które będą dla niej podporą. Zegnij w pionie zakładkami do środka. Umieść serwetkę w pozycji pionowej.
logo
Kategoria:
Porcja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.