Jak zorganizować kieliszki

Wybór i rozmieszczenie kieliszków przy obsłudze zależy od asortymentu napojów, które chcesz złożyć. Główny prawo – im więcej kieliszek, tym mniej stopni powinno być w наливаемом w nim napoju. Istnieją pewne zasady, które pomagają szybko zorganizować kieliszki w tabeli.

Jak zorganizować kieliszki

Instrukcja

1
Umieść kieliszki w tabeli po prawej stronie talerzy (od krawędzi do środka), w kolejności, w której będą podawane napoje. Wyjątkiem może być tylko kieliszek do szampana. Jego zaznacz pierwszy z lewej.
2
Jeśli zamierzasz złożyć tylko wodę, to postaw lampkę na środku (nad talerzem) lub nieco bardziej na prawo, na linii przecięcia końca pierwszego noża z górną krawędzią płyty. Jeśli zamiast wody podawane do stołu morse lub kwas chlebowy, a następnie włożyć do nich kubek, obracając pokrętło w prawo.
3
Przy składaniu wódki postawić w pierwszym rzędzie po prawej stronie mały kieliszek do wódki lub gorzkiej nalewki. Dalej – мадерную kieliszek – trochę większy rozmiar, która jest przeznaczona dla mocnych wina (sherry, porto, мадеры), ich zwyczaju spożywać z przekąskami. Następnie umieść podłużny, lekko węższy na górze, kieliszek do białego wina i przypominający kulę, бочкообразный, do czerwonego. Kolejnym umieścić szklanki wody.
4
Nie należy umieszczać więcej niż trzech przedmiotów w jednym rzędzie. Przy pełnej obsłudze układaj przedmioty do napojów w dwóch rzędach. Upewnić się, że odległość między okularach było co najmniej jednego centymetra.
5
Postaw na poncz kubek z uchwytem, a do koniaku lub brandy снифтер (kieliszek w kształcie kuli, zwężający się do góry). Napełnianie ich podjęta na samo dno.
6
Jeśli nie ma odpowiedniego zestawu szklanek do napojów, użyj neutralne, średniej wielkości. Dla każdej tabeli odpowiednie folie kieliszki malowane szkła na nogach. Można w nich śmiało tankuje nawet koniak i brandy, wypełniając nie więcej niż ćwierć szklanki.
7
Umieść kieliszki w tabeli półkolem w następującej kolejności: do szampana, czerwonego, białego wina i wódki; długości (w linii prostej): dla wody, czerwonego i białego wina; lub blokiem: do wody, a następnie umieścić a kieliszek do białego wina, a nieco wyżej, nad nimi, kieliszek do czerwonego wina.
Należy zwrócić uwagę
Kieliszek do białego lub czerwonego wina należy umieścić za nożem, po prawej stronie.

Porada
Napełniać kieliszki napojami podjęta na trzy czwarte od całkowitej objętości zbiornika.

logo
Article Categories:
Porcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *