Jak zorganizować w szkole kółko

Nauka w szkole — proces długi i ciężki. Przez cały dzień uczniowie zmęczony fizycznie i psychicznie. Dlatego rola rozładunku uczniowie wykonują różnorodne kubki. Organizują takie zajęcia zazwyczaj nauczyciele lub inne właściwe osoby. Na przykład, trenerzy sekcji sportowych, wykwalifikowani specjaliści, studenci.

Jak zorganizować w szkole kółko

Instrukcja

1
Poproś o zgodę dyrektora szkoły. To najważniejszy krok. Zazwyczaj trzeba mieć dokumenty i certyfikaty potwierdzające, że jesteś właściwą osobą do prowadzenia zajęć. Nauczycielom nie musi tego robić, jeśli koło będzie według ich specjalności. Na przykład, nauczyciel wychowania fizycznego może prowadzić kółko zajęć sportowych, ponieważ jest to zgodne z jego umiejętności zawodowych. Po tym jak dyrektor pozwoli państwu organizację kubek, zostanie sporządzony odpowiedni rozkaz.
2
Ustalić harmonogram i miejsce zajęć z personelem szkoły. Przede wszystkim, trzeba znaleźć wolny gabinet. To nie jest tak trudno, tak jak w szkole na pewno znajdzie się wolny pokój. Jeśli nie, będziesz mieć do dyspozycji gabinet, który zostanie zwolniona po lekcji. Przy organizacji płatnych zajęć związanych z wyposażeniem dodatkowym, trzeba będzie wynająć pomieszczenie do wykorzystania swoich symulatorów i innych urządzeń. Harmonogram wizyty kubek nie musi być zgodne ze szkolnym harmonogramem. Pamiętaj, że dodatkowe zajęcia nie powinny kolidować z podstawowym.
3
Przygotuj pomieszczenie do zajęć. Jeśli chcesz zorganizować kółko młodych techników, to zaopatrz się w niezbędne tabele, plakaty i modelami. Można się dogadać z nauczycielami i brać materiały u nich w czasie lekcji. W celu przeprowadzenia sekcji walki użyj siłowni. Tam zazwyczaj są to maty i sprzęt do ćwiczeń. Przy organizacji płatnych zajęć związanych z wyposażeniem dodatkowym, trzeba będzie wynająć pomieszczenie do wykorzystania swoich symulatorów i innych urządzeń.
4
Sporządź plan zajęć. Należy całkowicie przemyśleć system i sposób uczenia się. Do tego potrzebne są umiejętności pedagogiczne. Prowadź dziennik, w którym będziesz świętować ilość zajęć i co na nich jest badany. Przed tym trzeba zrobić kompletny schemat uczenia się. W niej określić cele, etapy, metody uprawiania. Wprowadź бальную systemu do stymulowania uczniów. Można również korzystać z rywalizacji chwili. Przy prowadzeniu kubek nie zapomnij, aby poświęcić czas na grach i innych programach rozrywkowych. W przeciwnym razie uczniowie stracą zainteresowanie zajęć.
logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.