Jak zorganizować szkolną portfolio

Portfolio ucznia – zebrane w całość różne dokumenty dziecka, jego pisemne i prace twórcze. Tworzą one pojęcie o osobowości ucznia, jego zdolności i zainteresowania. Jednej zatwierdzonej struktury portfela na dzień dzisiejszy nie istnieje, ale podjęta przeznaczyć najbardziej ogólne składniki.

Jak zorganizować szkolną portfolio

Trzeba

  • – folder;
  • – różne dokumenty.

Instrukcja

1
Projekt portfolio ucznia klas początkowych zacznij od strony tytułowej, należy umieścić zdjęcie dziecka należy podać jego imię i nazwisko. Na następnej stronie należy dodać takie dane osobowe, jak rok i miejsce urodzenia ucznia, informacje na temat jego rodziców, o składzie rodziny.
2
Włącz sekcję „Moje zainteresowania”, w którym należy określić, jakie kubki i sekcji uczęszcza dziecko, które nauczania przedmiotów podane są mu najbardziej łatwo, a które powodują trudności.
3
Dodaj sekcję, który można nazwać „Zwycięstwa i osiągnięcia”, wprowadź w nim, w jakich imprezach dziecko zajmował miejsca na podium, dołączyć certyfikaty i dyplomy, które otrzymywałem nagrody. Zdjęcia przedstawiające udział dziecka w różnych imprezach i konkursach, a także materiały wideo. Wyniki prowadzonych анкетирований i testów umieścić również w tej części.
4
Kolejnym blokiem portfolio ucznia klas początkowych dodać rozdział „Produkty działalności twórczej”. Umieść w nim najciekawsze rysunki ucznia, rzemiosło, wykonane rękami (koronki, hafty, origami itp.)
5
Skończysz portfolio sekcją „uwagi i opinie”. Podsumuj o pracy dziecka w ciągu minionego roku szkolnego i sporządź plan rozwoju osobowości ucznia na następny rok.
6
W portfolio uczniów średnich, a zwłaszcza wyższego szczebla, oprócz wyżej wymienionych, ważne jest, aby zawierać informacje na temat предпрофильной przygotowaniu. Określ, tworzy się czy старшеклассника doradztwo zawodowe, jakie są jego osiągnięcia w tej dziedzinie.
7
Włącz się w portfolio ucznia wyższego szczebla różne certyfikaty o ukończeniu kursów, olimpiad, konkursów, w których brał udział. Można dołączyć kopie dokumentów o zakończeniu sportowej, muzycznej, czy któreś jeszcze szkoły, na przykład języka angielskiego (jeśli w ogóle).
8
Na koniec portfolio umieść punkt z życzeniami i opiniami dotyczącymi rozwoju osobowości ucznia.
logo
Article Categories:
Szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *