Jak skonfigurować plik-serwer

Metod i technologii dystrybucji plików przez globalne i lokalne sieci na dzień dzisiejszy jest ich wystarczająco dużo. W systemie Windows, aby zapewnić użytkownikom zewnętrznym możliwość uzyskania danych katalogów w sieci lokalnej, należy dokonać ich zasobami w celu udostępniania.

Jak skonfigurować plik-serwer

Instrukcja

1
To podejście, niestety, nie jest pozbawiony wad. Dlatego aby, nie bojąc się konsekwencji, rozdawać pliki w sieci i dostosować do nich dostęp, należy przeprowadzić instalację i konfigurację serwera plików.
2
Najpierw uruchom konfigurację zarządzania serwerem IIS. Kliknij na „Start” na pasku zadań na pulpicie, przejdź do sekcji o nazwie „Ustawienia”, kliknij „Panel sterowania” i kliknij w nią. W bieżącym oknie znajdź skrót „narzędzia Administracyjne” i otwórz go. Następnie otwórz skrót o nazwie Internet Information Services.
3
Teraz przejdź do konfiguracji samego serwera plików. Rozwiń sekcję „komputer Lokalny” w lewej części okna programu Internet Information Services. Następnie otwórz „Węzły FTP”. Teraz zaznacz opcję o nazwie „serwer FTP domyślnie”. W menu wybierz polecenie „Właściwości” i „Akcja”.
4
Na tym etapie należy ustawić podstawowe parametry pracy serwera z plikami. Przejdź na zakładkę „serwer FTP” w oknie o nazwie „Właściwości: serwer FTP domyślnie”. Wprowadź port i adres ip, które serwer musi odbierać połączenia, w grupie elementów sterowania, który nazywa się „Identyfikacja”. W grupie „Łączność” wprowadź ustawienia ograniczeń na termin gotowości połączeń i ilość. Obok z napisem „dziennik” zaznacz pole wyboru i wybierz format dziennika, jeśli potrzebujesz zapisywanie szczegółowych informacji o czynnościach wykonywanych przez użytkowników.
5
Z serwerem plików zmień ustawienia dostępu. Przełącz się na zakładkę pod nazwą „Bezpieczne konta”. Obok z napisem „Zezwalaj na połączenia anonimowe, zaznacz pole wyboru, podaj nazwę użytkownika nieuprzywilejowanego sieci lokalnej i w razie potrzeby jego hasło, jeśli powinna być możliwość dostępu anonimowego. Na tej samej karcie dostosuj listę wszystkich operatorów FTP.
logo
Article Categories:
Hosting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *