Jak skopiować stronę joomla

Po przeniesieniu strony na inny serwer głównym zadaniem administratora jest zachowanie nie tylko wyglądu zewnętrznego zasobu, ale i import wszystkich danych użytkownika i ustawień. Wszystkie informacje na CMS Joomla przechowuje w MySQL-tabeli, co daje możliwość przeprowadzenia przejazd z jednego hostingu na inny maksymalnie szybko i wygodnie.

Jak skopiować stronę joomla

Instrukcja

1
Kopiowanie strony na Joomla składa się z 2 części: kopiowanie plików i przenoszenie bazy danych, gdzie przechowywane są wszystkie elementy. Obie operacje są wykonywane oddzielnie. Wstępnie przygotować serwer docelowy, usuwając wszystkie pliki .htaccess i index.php, ponieważ mogą one nie być zastąpione zbieżność nazw.
2
Podłącz się do starego hostingu za pomocą dowolnego klienta FTP (np. FileZilla, CuteFTP lub Total Commander). Załaduj kopię strony internetowej na dysk twardy komputera. Aby to zrobić, wystarczy przeciągnąć pliki z tego folderu na zdalnym serwerze do wcześniej utworzonego katalogu na komputerze. Po zakończeniu procedury należy upewnić się, że wszystkie dane są bezpieczne.
3
Połącz się z serwerem, na który chcesz przenieść. Przesuń stronę z dysku twardego na hosting za pomocą FTP, poczekaj na zakończenie pobierania. Najważniejsze — zachować pierwotną hierarchię plików, tj. przesłać wszystkie dane dokładnie tak samo, jak to było na swoim pierwszym komputerze.
4
Przejdź do panelu zarządzania bazami danych phpMyAdmin na stary adres. Wybierz nazwę bazy Joomla w lewej części okna przejdź na zakładkę „Eksport”. Kliknij na opcji „Zapisz jako”, następnie kliknij „Rozpocznij”. Jeśli narzędzie nie ma na swoim hostingu, skorzystaj z dostępnych funkcji, lub poproś w serwisie pomocy technicznej dostawcy dostarczyć kopię tej BAZY danych.
5
Utwórz bazę danych na nowym hostingu i wejdź w phpMyAdmin. Kliknij na nazwę bazy danych w panelu po lewej stronie wybierz zakładkę „Import”. Wprowadź ścieżkę do zapisanego pliku BAZY danych i poczekaj na zakończenie zabiegu.
6
Otwórz plik configuration.php w korzeniu już skopiowanej strony i zmień ustawienia, zgodnie z parametrami nowego serwera. Wymień wartości zmiennych $host, $user, $db i $password. $live_site zwykle pozostaje pusty. Kopiowanie zakończone.
logo
Article Categories:
Hosting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *