Jak przenieść stronę na inny hosting

Płatne hostingi zwykle zapewniają wystarczająco wysoka jakość usług. Tym nie mniej, czasami właściciel witryny musi myśleć o tym, aby korzystać z innych zasobów. Wiedząc, jak dzieje się „przyciąganie” strony do hostingu, możesz zmieniać dostawcy usług transmisji danych z minimalną przerwą w pracy serwisu.

Jak przenieść stronę na inny hosting

Instrukcja

1
Należy wiedzieć, że w tłumaczeniu strony na inny hosting można tylko w przypadku, gdy właścicielem nazwy domeny, pod którą działa twój zasobów internetu. Jeśli masz domenę, znajdź nowy hosting spełnia wszystkie twoje wymagania, i zapłać za jego usługi na kilka miesięcy. To wystarczająco dużo czasu, aby sprawdzić jakość świadczonych usług hosting.
2
Rejestrując się w serwisie, znajdź w jego zasobach pomocy informacje na temat nazw serwerów DNS. To właśnie na podstawie tych danych odbywa się mapowanie nazwy domeny do konkretnego hostingu. Nazw zazwyczaj dwa.
3
Wejdź na stronę rejestratora należący do ciebie nazwy domeny, wpisz swój login i hasło (musi u was być), zaloguj się do panelu zarządzania domeną. Znajdź pola z nazwami serwerów DNS i wymień stare nazwy nowych. Zapisz zmiany.
4
Proces mapowania domeny i hosting trwa około doby. Za to czas umieścić kopię swojego zasobu na nowym hostingu, wszystkie pliki strony należy umieścić w folderze public_html. Po zakończeniu procedury „przyciągania” twoja strona zacznie się otwierać pod poprzednim adresem, ale umieszczony będzie już na nowym miejscu. Na czas przeprowadzki witryny zaleca się umieszczenie na jego stronie głównej wiadomość o ewentualnym tymczasowym przerwie w pracy.
5
W przypadku, gdy tworzyli stronę na darmowym hostingu i korzystali z dostarczonych przez ciebie domeną, bezboleśnie przenieść usługę do innego miejsca nie będzie. Podobna sytuacja występuje w przypadku, jeśli wolno hostingowej zarejestrować ci domenę. Nie można się przenieść w inne miejsce, tak jak domeny, które cieszyły się i za rejestrację którego zapłacili, należy hostingowej. Nigdy nie zgadzaj się na takie propozycje, rejestruj domenę sami.
6
Aby przetłumaczyć taka stronę na inny hosting, należy najpierw zarejestrować nową domenę. Następnie pobrać wszystkie strony do komputera i edytować je za pomocą odpowiednich programów, może pracować z HTML. Konieczna w trybie autokorekty zmienić pierwszą część wszystkich linków, zastępując ją nową domeną. Umieść strony hostingu, „przyciągnąć” do niego nową domenę. Sprawdź działanie serwisu. Zabierzcie wszystkie strony starego serwisu i zamiast nich, na stronie głównej, umieść ogłoszenie o przeprowadzce na nową domenę z jego podaniem.
logo
Article Categories:
Hosting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *