Jak skleić zderzak

Jakie kłopoty czekają kierowców w czasie jazdy po drogach. Jak pokazują statystyki, większość awaryjnych sytuacjach zdarza się podczas transportu zatorów na ulicach miasta. Najczęściej do WYPADKÓW w takich warunkach są zderzenia pojazdów, co często prowadzi do uszkodzenia zderzaków w samochodach.

Jak skleić zderzak

Trzeba

  • – klej epoksydowy

Instrukcja

1
W związku z tym, że w produkcji nowoczesnych zderzaków powszechnie stosowane materiały polimerowe, w razie wypadku pojawia się pytanie o możliwości przeprowadzenia naprawy elementów plastikowych nadwozia.
2
Do naprawy zderzaków wykonanych z tworzywa sztucznego, stosowany klej epoksydowy. Dlatego w trakcie przygotowań do zbliżającego się naprawy zderzaka należy zakupić w salonie zestaw naprawczy na bazie epoksydowej. W skład zestawu naprawczego wchodzi i fiberglass.
3
Epoksydowy klej dwuskładnikowy. W jego skład wchodzi utwardzacz, który przed użyciem należy dokładnie wymieszać, w określonej proporcji (patrz instrukcja na opakowaniu). Gotowym do użycia klejem impregnowany fiberglass, która umieszczona jest wewnątrz na uszkodzenie zderzaka.
4
W tych przypadkach, gdy konieczne jest wzmocnienie склеиваемые części, na wewnętrznej powierzchni zderzaka przykleja się metalowa siatka, która góry pokryte nasączone epoksydowe klejem szklanym.
5
Suszenie, a dokładniej, polimeryzacja żywic epoksydowych kleju odbywa się w ciągu doby. Po upływie tego terminu dokonuje się ostateczna obróbka klejonych powierzchni: szlifowanie, malowanie, polerowanie.
Należy zwrócić uwagę
Klej epoksydowy jest trującym związkiem chemicznym, dlatego naprawy należy przeprowadzać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *