Jak rozwijać пепино

Пепино – wieloletnia roślina, która należy do rodziny psiankowatych. Popularnie nazywa się „дынная gruszka”. Owoce mają charakterystyczny smak melon, ważą średnio około 200-800 g. Ale jest jeden problem, który występuje w procesie uprawy пепино, – owoce nie nadążają вызревать w gruncie. Z tego powodu lepiej jest uprawiany w warunkach domowych.

Jak rozwijać пепино

Instrukcja

1
Wybierz odmiana пепино. Zazwyczaj na rynku można spotkać tylko dwie odmiany: „Ramzes” i „Консуэлло”. „Ramzes” trochę lepiej niż jego kumpel, tak jak mniej podatne na zmiany temperatury, owoce rosną większe.
2
Kup nasiona lub sadzonki roślin. Jeśli będziesz brać пепино отводком, to spójrz na to, aby na pewno było nie mniej niż 5-8 liści, w przeciwnym razie nie przyjmie. W uprawie nasion nie jest bardzo wygodne, ponieważ rośliny są słabsze.
3
Umieścić łodygi пепино w wodę i odczekać, dopóki nie pojawią się korzenie. Po tym przenieść go w małym garnku. Jeśli zdecydujesz się uprawiać дынную gruszkę z nasion, to посейте je w przygotowanej ziemi, a od góry przykryć cellophane. Siewki pojawiają się po około 15 dni.
4
Utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu o około 28 stopni. Pojemnik z пепино najlepiej umieszczać na południowej lub południowo-wschodniej stronie domu. Regularnie podlewamy posadzeniu, ale uważaj, aby nie było nadmiaru wilgoci.
5
Jak tylko пепино podrośnie, zawiązujcie go. Дынная gruszka rośnie w kilka łodyg, ale jeśli chcesz, aby owoce czasu вызревать, zostaw jeden pień. Na przestrzeni wzrostu пепино należy okresowo usuwać stepsons, oni tylko wyciągają odżywcze i spowalniają proces powstawania i wzrostu owoców.
6
Lekko potrząśnij pnia rośliny, gdy ujrzycie, że to зацвело. Jest to niezbędne do zapylania i kształtowania jajników. Bądź ostrożny, nie warto stosować zbyt dużej siły, w przeciwnym wypadku złamiesz пепино.
7
Po dojrzeniu owoców i ich zbierania roślina potrzebuje spokoju. Zabierzcie go do pomieszczenia, w którym utrzymuje się temperatura około 10 stopni. W tym okresie potrzebna jest i cień. Około 2 miesiące zwrócić пепино do normalnych warunków, aby ponownie przygotowuje się do owocowania. Średnio w roku udaje się вызреть 2 zbiorów.
Porada
Jeśli mieszkasz w strefie klimatu umiarkowanego, możesz spróbować hodować пепино w szklarni lub na zewnątrz. Sposób pielęgnacji w tym przypadku podobny.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.