Jak rozpoznać rodzinę biednym

Jeśli chcesz, aby twoja rodzina została uznana za biednym, aby otrzymywać świadczenia i wypłaty, wziąć dotację na opłacenie mieszkania lub stać w kolejce na mieszkanie, oblicz swoje dochody.

Jak rozpoznać rodzinę biednym

Trzeba

  • – dokumenty potwierdzające twoją tożsamość i osobowość członków rodziny
  • – zaświadczenia o dochodach
  • – pracownicze książki
  • – emerytalne tożsamości

Instrukcja

1
Skontaktuj się w administrację miejską (w Zakład ubezpieczeń społecznych ludności) i dowiedz się rozmiar minimum socjalnego, który jest zainstalowany w tym miesiącu lub kwartale. W niektórych regionach konieczna i informacje o średnio прожиточном minimum w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
2
Jeśli chcesz ubiegać się o przyznanie świadczeń socjalnych, dowiedz się najpierw, ile wynosi среднедушевой dochód członków rodziny (w tym dzieci i niezdolnych obywateli). Jeśli jest poniżej minimum socjalnego, zainstalowanej w swoim regionie, to możesz zacząć zbierać dokumenty w celu uzyskania świadczeń socjalnych. Potrzebne dokumenty tożsamości członków rodziny, zaświadczenia o dochodach, pracownicze książki, emerytalne tożsamości itp. Bezrobotni obywatele będą zobowiązani przedstawić i pomoc ze służby zatrudnienia. Zwrócić się do Departamentu ubezpieczeń społecznych w celu uzyskania zaświadczenia o uznaniu rodziny biednym.
3
Jeśli potrzebujesz dotacje na opłaty za media, konieczna jest przedstawić wszystkie dokumenty na mieszkanie, wyciąg z brownie książki i zaświadczenie o składzie rodziny. Potrzebne i pokwitowania usług komunalnych w ciągu ostatniego miesiąca, świadectwa potwierdzające ulgi na opłatę mieszkania (jeśli dotyczy), zaświadczenie o dochodach i dowód tożsamości. Zwrócić się do Departamentu ubezpieczeń społecznych w celu uzyskania dotacji.
4
Aby stać się zarejestrowanym w kolejce na mieszkania, należy wziąć pod uwagę nie tylko среднедушевой dochód rodziny. Dowiedz się, ile w twoim regionie opiera metrów kwadratowych mieszkania na jedną osobę. Poza tym, trzeba będzie przedstawić w administracji paszport WIT na posiadane mieszkanie, wszystkie dokumenty potwierdzające własność mieszkania, domu, działki i środki transportu (jeśli jest dostępny). Im większy metraż już istniejącej przestrzeni życiowej i jej koszt (cena samochodu, garażu, itp.), tym niższy powinien być twój prawdziwy среднедушевой dochód. W przeciwnym razie twoja rodzina nie będzie uznana za biednym.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.