Jak rozpoznać krzywica

Choroby, które jest spowodowane przez niedobór witaminy D, i to, co się dzieje na skutek tego naruszenia fosforu-wapniowej, nazywają krzywicę. Choroba najczęściej występuje u dzieci w wieku od 2 miesięcy do 3 lat. Więcej na krzywicę przedwczesne, osłabione dzieci, zwłaszcza znajdujące się na sztuczne karmienie. Ograniczony pobyt dziecka na świeżym powietrzu, brak światła słonecznego i niewłaściwym piersią powodują niedobór wpływy witaminy D i naruszenie jego edukacji w skórze.

Jak rozpoznać krzywica

Instrukcja

1
Krzywica ma jasno wyrażone objawy, pominąć które kochającym i troskliwym rodzicom jest bardzo trudne. Pierwszymi objawami choroby są różnice w codziennym zachowaniu dziecka. Staje się straszny, nastrojowy lub odwrotnie słaby, rozdrażnienie.
2
Podczas karmienia i snu mocno się poci, przez co poduszka pod głową staje się surowy. Dziecko przeszkadza, świąd, który ciągle kręci głową. Dlatego włosy na ciemieniowej głowy wypadają.
3
Na kolejnym etapie rozwoju choroby, jeśli nie podjęte niezbędne środki, zaczyna się powiększenie brzucha, często występują to biegunka, to zaparcia. Obserwuje się osłabienie mięśni zmniejszając ich napięcie, tyle rozwój umiejętności motorycznych.
4
Później zaczyna się deformacji układu kostnego – rozmiar głowy wzrasta, czaszka staje się płaskim, pojawiają się теменные i czołowe guzków. Często w okolicy ciemieniowej i potylicznej części pojawiają się obszary размягченных kości.
5
Ogromny родничок nie zarosła we właściwym czasie. Często bliżej do mostku powstają grube żebra, tak zwane „różaniec”.
6
Gdy dziecko zaczyna wstawać na nogi, to ujawnia się ich O wykonanie lub X-takie skrzywienie. Klatka piersiowa z tego z boków – tak zwana „kurzą klatkę piersiową”.
7
Chore na krzywicę dzieci są podatne na różne choroby zakaźne. Często występują skurcze. Jeśli choroba nie jest leczona, to doprowadzi do znacznego skrzywienie kręgosłupa, nóg, rozwoju płaskostopia, zaburzenia prawidłowego rozwoju kości miednicy, zniekształcony pracy układu nerwowego, narządów wewnętrznych.
Należy zwrócić uwagę
Zaleca się ścisłe przestrzeganie zaleceń dotyczących przyjmowania witaminy D, którego nadmiar może spowodować zatrucie organizmu, w którym cierpią na wątrobę, nerki, układ sercowo-naczyniowy, przewód pokarmowy.

Porada
Zapobieganie krzywicy dziecka rozpoczyna się jeszcze w czasie ciąży jego matki – racjonalne odżywianie, dość długi pobyt na świeżym powietrzu, wyraźny tryb przyszłej mamy. Po urodzeniu – przestrzeganie zasad opieki nad dzieckiem, terminowe wizyta u lekarza, wykonanie jego zaleceń. W zimie, w porozumieniu z pediatrą należy przeprowadzać sesje naświetlania kwarcowe, brać rybiego olej.

logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.