Jak rozpoznać niedotlenienie

Przyszłe mamy z radością i wzruszeniem odczuwają pierwsze ruchy dziecka w brzuchu. Jeśli się rusza, kopie – to znaczy, że żyje, rośnie i rozwija się, i już wkrótce pojawi się na światło. Ale bardzo ważne jest, aby nie przegapić pojawienie się takiej niebezpiecznej choroby, jak niedotlenienie płodu, gdy jest do niego za mało dociera tlen. W porę zauważymy oznaki niedotlenienia, może podjąć niezbędne środki w celu ratowania życia i zdrowia dziecka.

Jak rozpoznać niedotlenienie

Instrukcja

1
Przede wszystkim, musi poinformować zbyt niespokojne zachowanie dziecka. Jeśli rusza się zbyt aktywnie, często i mocno, a następnie te ruchy gwałtownie słabną, a nawet przez pewien czas wygasa, to może świadczyć o ostrej niedoboru tlenu i zwiększenie niedotlenienia. W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, u którego наблюдаетесь.
2
Szczególnie uważnie do rzeki ciąży powinny być traktowane, jeśli cierpisz na niedokrwistość, choroby układu sercowo-naczyniowego, hormonalnego, układu oddechowego, nerek i wątroby, ponieważ w tych patologiach ryzyko niedotlenienia płodu jest bardzo wysoka.
3
Ostre niedotlenienie może wystąpić podczas кровопотерях, fizyczne, a nawet silnego stresu. Aby zminimalizować możliwość jej pojawienia się, należy w tych przypadkach należy zwrócić się do lekarza.
4
Lekarz może rozpoznać ostre niedotlenienie, po wysłuchaniu z pomocą stetoskopu bicie serca płodu i mierząc częstotliwość skurczów serca, jego rytm, wykrywa obecność lub brak szumów. Zależy to choroba również przy bezpośrednim oglądaniu kobiety, kiedy ocenia się położenie macicy i ilość płynu owodniowego. Ale dla dokładnej diagnozy zewnętrznej kontroli nie wystarczy, potrzebne są badania laboratoryjne.
5
Jednymi z najbardziej precyzyjnych metod ustalania niedotlenienia są кардиотокография i elektrokardiografia. Za pomocą tych metod diagnozują tętno w zależności od ruchów płodu i skurcze macicy.
6
Badanie usg pozwala zobaczyć, nie обвит czy owoc пуповиной (to może być przyczyną niedotlenienia), czy ma jakieś nieprawidłowości rozwoju, w jakim stanie jest łożysko.
7
Stopień nasilenia hipoksji jest ustalana w trakcie badania przepływu krwi w naczyniach macicy, płodu i pępowiny. Do tego celu używa się tzw. допплерометрию; ale jest możliwa tylko z 16-20 tygodni ciąży, kiedy pojawiają się patologiczne złamania.
8
Nieprawidłowości rozwoju płodu rozpoznają, badając околоплодную (to) płyn. Ta metoda otrzymał nazwę amniopunkcja. Inna metoda ustalania niedotlenienia płodu – амниоскопия. Jest on oparty na wykrywaniu w wodach płodowych smółki – cala płodu. To się dzieje w przypadku naruszenia krążenia krwi w jelitach dziecka i rozluźnienie zwieracza jego odbytnicy. Амниоскопия stosuje się przed porodem.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.