Jak rozpocząć rozmowę na czacie

Mężczyzna, który niedawno zaczął komunikować się na czacie, często ma trudności w doborze fraz do rozpoczęcia rozmowy. Jak przystępując do e-rozmowy, aby dołączyć do niej?

Jak rozpocząć rozmowę na czacie

Instrukcja

1
Uruchamiając program do pracy w czatach i przyłączając się do wszystkich pomieszczeń, w których bierzesz udział, nie rozsyłajcie w nich frazę „Zawsze hiya!”. W codziennym „wiwatom” w konferencjach łatwo identyfikowane początkujący, bo użytkownicy biorący udział w pokojach, dawno temu, w celu oszczędzania czasu zazwyczaj dopasowują program-klient w taki sposób, że uruchamia się automatycznie po włączeniu komputera i wchodzi we wszystkie rozmowy. Program działa stale, ale na komunikację doświadczony użytkownik rozproszony tylko wtedy, kiedy to pojawia się kilka minut wolnego czasu. Wszystko, co powiedziano tutaj o pozdrowienia w pełni odnosi się do pożegnań.
2
Poczekaj na pojawienie się na konferencji pytania, odpowiedź na które dobrze znasz. Odpowiedz na niego, przynieś swoją odpowiedzią rozmówcy rzecz, i podniesiesz swoją pozycję w oczach dawnych uczestnika tego czatu. Jeśli odpowiedzi na pytanie, nie wiesz, nie nosze pokoju bezowocne refleksjami, opiniami – po prostu промолчите. Jeśli dziś odpowiedzieć na pytanie, po raz pierwszy, właśnie teraz, a nie w momencie przystąpienia do konferencji, lepiej powitać uczestników. Na Przykład:”Witam! U tego głośnika cztery kontaktu, są używane tylko skrajne, a średnie nigdzie połączyć nie trzeba”.
3
Jeśli rozmowy toczą się bezsensowne dyskusje typu „co jest lepsze, a, b lub w” (tak zwane „холивары”), nie tylko nie zaczynaj komunikacja w takim pokoju, ale i nie trać cennego czasu na czytanie wiadomości w nim. Pamiętaj wyrażenie: „холивар – to spór, w którym każdy stara się narzucić innym uczestnikom opinia, że im odpowiednie obuwie to właśnie jego wielkości”. Poszukaj inną konferencję, w której prowadzone są konstruktywne dialogi.
4
Inna skrajność – połączyć się z pokoju i nie mówić do niej w ogóle nic, nawet jeśli się do ciebie zwrócił się inny uczestnik. Takich użytkowników na czacie żartobliwie nazywają „zwiadowców” i czasami wyrzucają. Opowiedz trochę o sobie, o zakresie swoich interesów, o sprawach, w których umiejętności. Jeśli w tym czasie w pokoju idzie rozmowa na inny temat (na przykład, jeden uczestnik doradza innego w tej czy innej sprawie), aby nie przeszkadzać im, przejdź na priv.
5
Oswoiwszy się na czacie, można zacząć zadawać swoje pytania. Nie zmyślaj ich tematy, pytajcie tylko o tym, o czym naprawdę chcesz uzyskać odpowiedź. Skontaktuj się z pokoju o wskazówki, doradza innych i zdobyć doświadczenie, nie trać czasu na bezczynne komunikacja i czat stanie się twoim towarzyszem w pracy, a nie czynnikiem, rozpraszać od niej.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.