Jak rozpocząć pracę psychologa

Pierwsze kroki w zawodzie psychologa – najtrudniejsze. Z jednej strony, młody specjalista energiczny, palące pragnienie wykorzystać zdobytą wiedzę, pomagać ludziom i zmieniać świat na lepsze. Z drugiej – brakuje mu doświadczenia praktycznego. Aby zająć godne miejsce w sferze zawodowej, powinien stworzyć optymalne warunki do rozwoju kariery startu.

Jak rozpocząć pracę psychologa

Trzeba

  • – dyplom zawodowym;
  • – cv;
  • – zaświadczenie o rejestracji jednoosobowej.

Instrukcja

1
Wybierz zakres praktyki psychologicznej, w której chcesz się rozwijać. To może być psychologia dziecka, poradnictwo rodzinne, praca w tych medycznych i oświatowych, społeczno-rehabilitacyjnych itp. Duże przedsiębiorstwa i organizacje, często mają w stanie psychologa, zajmującego się zagadnieniami doboru i motywowania pracowników. Aktywnie rozwija się w ostatnim czasie prywatne psychologiczne, ośrodki, przyciągające absolwentów szkół wyższych do prowadzenia indywidualnych i grupowych zajęć.
2
Stwórz cv. W nim należy podać uczelnię, którą ukończył, przejechane kursy podyplomowe, duże profesjonalne szkolenia i warsztaty. Wymień posiadane przez nas dyplomy, świadectwa i inne dokumenty potwierdzające posiadanie specjalnego szkolenia w określonym kierunku psychologia. Nie zapomnij powiedzieć o praktycznym doświadczeniu, na przykład, jeśli совмещали studia w instytucie i pracy asystent psychologa. Napisz również o tych ważnych konsultacjach, które na zasadzie dobrowolności, bez rejestracji umowy o pracę.
3
Prześlij cv w rekrutacji agencji, usługi kadrowe przedsiębiorstw i organizacji, gdzie znajduje się stanowisko psychologa. Skontaktuj się z potencjalnym pracodawcom bezpośrednio: zadzwoń do szkoły, przedszkola, psychologiczne, ośrodki, umówić się na spotkanie, należy pozostawiać swoje kontakty, aby po pojawieniu się oferty pracy z tobą skontaktować. Daj ogłoszenie o poszukiwaniu pracy w gazetę bezpłatnych ogłoszeń z twojego regionu. Zostaw wiadomość na lokalnym forum internetowym. Poinformuj znajomych o tym, że zainteresowania w zatrudnieniu. Im więcej osób będzie o tym wiedzieć, tym większe są twoje szanse na znalezienie pracy swoich marzeń.
4
Spędzasz indywidualne konsultacje psychologiczne. Można to zrobić równolegle z poszukiwaniem podstawowego miejsca pracy. Być może w przyszłości nawet odrzucić pomysły do pracy w zakładzie i w pełni skupić się na prywatnej praktyce. Na początku nie musi strzelać biuro, mieszkanie jego drogie meble i zatrudnić sekretarza. Można doradzać swoich klientów na ich terenie, w domu, w każdym przytulnym i przyjaznym otoczeniu. Ludzie, oczywiście w rachunku, zapamiętają nie kolor tapety w pokoju, a jak skutecznie pomóc im rozwiązać problem. Jednak, począwszy prywatne doradztwo, koniecznie zarejestruj się jako indywidualny przedsiębiorca. To jest potrzebne do tego, aby nie było problemów z wypłatą podatku.
5
Bądź aktywny i celowy. Zaangażowany w stałym posiadającym niezależne wykształcenie, odwiedzaj specjalistyczne kursy i szkolenia na kierunkach psychologicznych. Im więcej nowoczesnych trendów i teorii będziesz wiedział, tym więcej możliwości współpracy będzie w stanie zaoferować swoim klientom i pracodawcom, i tym wyższy będzie twój „wartość” na rynku pracy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.