Jak rozmawiać z osobą uzależnioną

Problem uzależnienia pozostaje aktualne dla całego społeczeństwa. Wiadomo, że uzależnieni nie są w stanie odpowiadać za swoje czyny i kontrolować swoje działania. Rozmawiać i przekonywać ich w czymś bardzo ciężko, tak jak ludzie, nadużywających narkotyków, tak samo szybko i łatwo zapomina wszystkie swoje obietnice, jak i dają.

Jak rozmawiać z osobą uzależnioną

Instrukcja

1
Jeśli narkoman – bliski ci człowiek, postaraj się zrozumieć przyczyny, które skłoniły go do spożycia środków odurzających i określić stopień opętania nimi. Spróbuj też dowiedzieć się jego stosunek do przyjęcia narkotyków.
2
Bardzo ważne jest, aby narkomanem człowiek świadomy swojego problemu i próbował z nią walczyć, w przeciwnym razie leczenie nie pomoże. Po nim wielu uzależnionych i tak wracają do swojego ulubionego баловству. Gdy masz pewność, że twój przyjaciel, ukochany lub dziecko nie przeciwko udzieleniu pomocy medycznej, zwrócić się do specjalistów-narkomanii. Pamiętaj: im szybciej to zrobisz, tym większa szansa, że pomoc będzie skuteczna.
3
Należy pamiętać, że dopóki człowiek sam nie będzie chciał się leczyć, to się nie uda. Twoje zadanie zachęcić go do tego leczenia. Zazwyczaj uzależnieni zaczynają się leczyć po silnego emocjonalnego. Zwykle stan ten nazywa się „dojść do dna”. W tym czasie ładunek istniejących problemów nie pozwala uzależnionego kontynuować zażywanie narkotyków. I to właśnie w tym okresie może poważnie z nim porozmawiać o przyszłości.
4
Pamiętaj: podczas gdy uzależniony jest pod wplywem, rozmawiać z nim praktycznie bezużyteczne. On cię nie usłyszy, a jeśli usłyszy, to nie rozumie, a jeśli rozumie, to nie tak. Podczas tak zwanej „break” z nim też szczególnie nie pogadasz. Wtedy jego myśli zajęte refleksjami, gdzie i jak dostać narkotyki. Okazuje się, że na poważne rozmowy masz około dwóch godzin między tym, jak wpływ narkotyku prawie się skończyła, a łamanie się jeszcze nie rozpoczęła.
5
Błagać, grozić uzależnionego bez sensu, tak jak ten człowiek emocjonalnie na tyle mocno chroniony. Postaraj się zrobić tak, aby mądrze przeżył całą grozę tego, co się dzieje. Bądź szczery z nim, więc można zdobyć jego zaufanie. Nigdy nie obiecajcie mu tego, czego nie jest w stanie wykonać, i nigdy nie zagraża tym, że nie będzie w stanie zrobić.
Porada
W okresie rehabilitacji i dalszego powrotu do zdrowia jest bardzo ważne, aby u narkomana były jakieś pasje, hobby. Oni pomogą mu przezwyciężyć psychologiczne uzależnienie od narkotyków.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.