Jak przyspieszyć pracę winchester

W celu optymalizacji pracy OS Windows, należy poprawnie skonfigurować ustawienia wszystkich urządzeń komputera. Szczególną uwagę należy zwrócić na ustawienie dysku lub dysku twardego.

Jak przyspieszyć pracę winchester

Instrukcja

1
Zwiększyć wydajność systemu, po zainstalowaniu dysku twardego tryb DMA (bezpośredniego dostępu do pamięci ram). Wywołaj menu kontekstowe klikając prawym klawiszem na ikonę „Mój komputer” i wybierz opcję „Właściwości”. Przejdź w zakładkę „Sprzęt” i kliknij przycisk „Menedżer urządzeń”. Rozwiń „kontrolery IDE ATA/ATAPI”.
2
Sprawdź tryb pracy każdego urządzenia: wywołaj menu kontekstowe, należy aktywować opcję „Właściwości”, a następnie przejdź do zakładki „Zaawansowane ustawienia”. Parametr „Tryb transferu” zainstaluj „DMA jeśli to możliwe”.
3
Aby zoptymalizować wyszukiwanie i zapis plików, przeprowadź defragmentację dysku. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” i wybrać polecenie „Zarządzanie”. Na liście „urządzenia Pamięci masowej” zaznacz opcję „Defragmentator dysków”. Przesuń defragmentację wszystkich dysków logicznych. Podczas tego procesu skontaktować się z pamięcią urządzeń nie można.
4
W systemie Windows XP pliki systemowe są domyślnie zapisywane są w buforze dysku twardego, co przyspiesza dostęp do nich. W systemie Windows Vista i Windows 7 z tej opcji należy ustawić ręcznie. Kliknięcie prawym klawiszem na ikonę dysku twardego wywoływać menu rozwijane i wybierz opcję „Właściwości”.
5
Przejdź do zakładki „Polityka” i zaznacz pole wyboru w чекбокс „Włącz buforowanie zapisu na dysku”. Trzeba pamiętać, że w przypadku awarii zasilania dane mogą zostać utracone lub uszkodzone. W celu zwiększenia niezawodności pracy komputera, lepiej użyć zasilacza UPS (zasilacz awaryjny).
6
Jeśli na komputerze w tle uruchomione kilka programów, praca systemu jest znacznie spowolniony. Naciśnij klawisz Win+R i w wierszu „Otwórz wpisz polecenie msconfig. Przejdź do zakładki „Uruchamianie” i odznacz pola wyboru obok programów, z których korzystasz tylko od czasu do czasu. Potwierdź, naciskając OK. Zmiany zostaną wprowadzone po ponownym uruchomieniu.
7
Domyślnie plik wymiany znajduje się na tym samym dysku logicznego, że i łódź. Stały dostęp do dysku twardego informacji z pamięci wirtualnej silnie hamuje jego pracę. Kliknij na ikonę „Mój komputer” prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Właściwości”. Przejdź do zakładki „Zaawansowane” i w sekcji „Wydajność” kliknij „Ustawienia”.
8
Ponownie wybierz zakładkę „Zaawansowane” i kliknij „Edytuj” w sekcji „pamięć Wirtualna”. Zaznacz dysk, na którym zainstalowany jest system, i przełącz przycisk opcji w pozycji „Bez pliku stronicowania”. Aby potwierdzić wybór, naciśnij przycisk „Ustaw”.
9
Jeśli ilość pamięci ram w komputerze nie mniej niż 1 Gb, można w ogóle obejść się bez pliku stronicowania. Jeśli pamięć wirtualna potrzebujesz, zaznacz inny dysk logiczny i określ rozmiar pliku stronicowania. Naciśnij „Set”, a następnie ponownie uruchom komputer, aby zmiany weszły w życie.
logo
Article Categories:
Systemy operacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *