Jak przyrost masy ciała podczas karmienia piersią

Często kobiety w okresie karmienia piersią tracą na wadze. Jest to spowodowane wieloma przyczynami: zła dieta, brak snu, zmęczenie i inne. Niedobór masy ciała, jak i jej nadmiar, powoduje uczucie dyskomfortu, ale zdobyć kilka kilogramów, jeśli prawidłowo podejść do kwestii zasilania.

Jak przyrost masy ciała podczas karmienia piersią

Instrukcja

1
Staraj się jeść często, ale w małych porcjach – jedzenie będzie lepiej przyswajana. Jeśli zapomnieliście regularnie spożywać żywności z powodu tego, że są zajęte, to uruchomić alarm na określony czas.
2
Jedz więcej produktów mięsnych, ponieważ są one bogate w białko. Pieczywo również pomagają w zestawie kilogramów. W miarę możliwości dywersyfikacji diety i świeżymi warzywami i owocami. Twój organizm musi zachowywać się jak najwięcej cennych składników odżywczych. Ale należy uważać, aby dziecko nie miało alergii. Jeśli zauważysz wysypkę, to postaraj się obliczyć alergen i wykluczyć go z diety.
3
Weź witamin, jeśli nie możesz spożywać duże ilości warzyw i owoców. Tak i z naturalnych produktów przydatnych substancji wchłania się w bardzo małych ilościach. Skonsultować się z lekarzem, jaki lek najlepiej jest kupić. W sprzedaży znajduje się duża ilość witaminowych suplementów diety dla karmiących matek, więc wybrać samemu będzie trudno.
4
Śpij co najmniej 6-8 godzin dziennie. Przewlekłe недосыпании waga zdobyć się nie uda. Oczywiście, to może być trudne, ponieważ małe dzieci bardzo często budzą się w nocy. Jeśli masz niespokojne dziecko, poproś kogoś z bliskich opiekować się nim kilka godzin dziennie, aby można było w tym czasie odpocząć.
5
Jeśli występują zaburzenia snu — częste zjawisko po porodzie — weź wywar motherwort. Ta trawa nie powoduje uszczerbku na zdrowiu dziecka, ale na wszelki wypadek sprawdź to u pediatry, ponieważ możliwe i indywidualna nietolerancja.
6
Uzbroić się w cierpliwość, jeśli waga nie wzrasta. Gdy przestaniesz karmić piersią, to odzyskasz dawną formę. Ale to nie jest powód, aby wcześniej przerwać karmienie piersią. Jeśli tak bardzo przeszkadza ten problem, odwiedź dietetyka. Specjalista opracuje ci konkretny plan zasilania, który pomoże rozwiązać problem.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.