Jak przyłączyć się do adwokatury

Członkiem izby adwokackiej może zostać każdy obywatel, który ma wyższe wykształcenie prawnicze, uzyskane w uczelni, u którego jest państwowa akredytacja. Poza tym, trzeba dwuletni staż pracy w zawodzie oraz świadectwo pomyślnym złożeniu egzaminu kwalifikacyjnego.

Jak przyłączyć się do adwokatury

Instrukcja

1
Absolwent wydział prawa jednej z wyższych uczelni, posiadających państwową akredytację. Po tym można od razu iść do pracy w zawodzie lub uzyskać najpierw stopień naukowy. Jednak w każdym przypadku, aby ubiegać się o status adwokata, konieczna dwuletni staż w każdej organizacji prywatnej lub państwowej. Obliczanie stażu pracy rozpoczyna się od ukończenia szkoły wyższej. Więc jeśli pracowałeś w zawodzie, będąc studentem, to nie będzie brane pod uwagę.
2
Jeśli już masz odpowiedni staż, należy do izby adwokackiej danego podmiotu Federacji i dowiedz się zasady zdawania egzaminu na uzyskanie statusu adwokata. Wyobraź sobie w kwalifikacyjną komisję dokumenty:- poświadczoną kopię paszportu;- poświadczoną kopię książeczki pracy;- odpis dyplomu (lub zaświadczenie o nadaniu tytułu naukowego);- oświadczenie;- kwestionariusz, zawierający informacje biograficzne.
3
Pojawi się lista pytań do egzaminu kwalifikacyjnego. Zazwyczaj składa się on z 2 części: testu i rozmowy kwalifikacyjnej lub testu i egzaminu pisemnego. A do drugiej części testów kwalifikacyjnych są dozwolone tylko ci, którzy pomyślnie zdał pierwszą. Aby je przejść, trzeba się przygotować dla wszystkich dziedzin prawa, orientować się w przepisach o działalności adwokackiej i adwokaturze, a także zbadać Kodeks etyki zawodowej. Egzamin odbywa się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia wniosku challenger.
4
Jeśli pomyślnie zdali egzamin, to komisja kwalifikacyjna wyda decyzję o nadanie ci statusu adwokata. Jeżeli nie, możesz spróbować ponownie uzyskać ten status tylko przez rok.
5
Uzyskaj dokument i zwrócić się w każdej kolegium, znajdujący się w swoim podmiocie federacji Rosyjskiej z wnioskiem o członkostwo. Jednak nie zapomnij, że aby stać się członkiem Państwowej adwokackiej, nie musisz płacić za wstęp, ale będziesz musiał później świadczyć bezpłatne usługi doradcze dla ludności. Członkostwo w kolegium adwokatów, mającej status niekomercyjnego partnerstwa zakłada, że będziesz zarabiać prywatnej praktyki i zapłacić dość wysokie miesięczne składki.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.