Jak przyjąć obywatelstwo Ukrainy

Rosja i Ukraina – sąsiedzi. Jeśli chcesz przenieść się tam na stałe, to należy przyjąć obywatelstwo tego kraju. Ta decyzja musi być przemyślana i rozważne, bo podwójne obywatelstwo jest niedopuszczalne.

Jak przyjąć obywatelstwo Ukrainy

Trzeba

  • – niezbędne dokumenty:
  • – paszport;
  • – akt urodzenia;
  • – zaświadczenie od komornika potwierdzające brak kar;
  • – zaświadczenie z urzędu podatkowego, potwierdzające brak zaległości podatkowych;
  • – wojskowej (w przypadku mężczyzn);
  • – poręczyciel, który przebywa na Ukrainie i ma obywatelstwo ukraińskie (dokumenty potwierdzające obywatelstwo ukraińskie swojego poręczenia).

Instrukcja

1
Jeśli zdecydował się przyjąć obywatelstwo Ukrainy, to należy zrezygnować z poprzedniego obywatelstwa. W tym celu należy złożyć wniosek w urzędzie federalnej służby migracyjnej, znajdujące się w miejscu zamieszkania. Oprócz wniosku należy udzielić pomocy: z podatku od komornika i wojskowej (w przypadku mężczyzn). Pełna lista dokumentów, a także wzór oświadczenia można zobaczyć na stoisku w federalnej służby migracji.
2
Oświadczenie o zrzeczeniu się obywatelstwa można nie wypełniać sami. Zazwyczaj federalnej służby migracji oferuje usługi dotyczące wypełniania oświadczeń za rozsądną opłatą: 100 – 200 pln.
3
Po tym jak wniosek o zrzeczenie się obywatelstwa będzie rozpatrzony i przyjdzie pozytywną odpowiedź, można ubiegać się o załatwienie obywatelstwa Ukrainy. Jeśli mieszkasz na terenie danego kraju, to złożyć oświadczenie o przyjęciu obywatelstwa ukraińskiego trzeba w ОВИР. Tam znowu każą sobie wyobrazić niektóre dokumenty i dokumenty gwaranta. Oświadczenie o przyjęciu obywatelstwa ukraińskiego można złożyć i do ambasady Ukrainy, jeśli jesteś na terenie innego kraju.
4
Po złożeniu wszystkich dokumentów należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiedź na państwa życzenie. W większości przypadków przychodzi pozytywną decyzję o przyznaniu obywatelstwa Ukrainy.
5
Odpowiedź może przyjść w przypadku posiadania przez ciebie skazanych lub stwierdzenia rażących naruszeń ze strony użytkownika w procesie składania dokumentów. Jeśli przyszedł niepowodzenia i można się z nim nie zgadzasz, możesz złożyć odwołanie w sądzie.
Porada
Uważnie sprawdzaj poprawność wypełnienia dokumentów i w razie zrzeczenia się dotychczasowego obywatelstwa, i przy wypełnianiu wniosku o przyjęcie obywatelstwa Ukrainy. Zwłaszcza, alufelgi. Błędy są niedopuszczalne, ponieważ czekam poprawionych dokumentów może potrwać prawie tyle samo czasu, ile i czekam podstawowego wariantu – rok i więcej.

logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *