Jak przetrwać w szkole

Istnieją w społeczeństwie szkoły przetrwania, a jest po prostu ogólnokształcące szkoły średnie, w których przetrwać trzeba zawsze: i nauczyciele, i dzieci, i rodziców. Dorośli o wiele łatwiej radzić sobie w krytycznej sytuacji, chociaż jest to bardzo trudne, gdy trzeba rozmawiać z dziećmi, i instrukcja być dla każdej ze stron trzeba oddzielnie.

Jeśli ciągle dokuczają, nie reagować na obraźliwe słowa

Trzeba

  • Cierpliwość.

Instrukcja

1
Jak rozwiązać problem, jeśli z was starają się zrobić „pariah”: dokuczają, starają się w każdy możliwy sposób upokorzyć, aż do bójki, pobicia i kradzieży?
Jeśli ciągle dokuczają, trzeba, o dziwo, nie reaguje na obraźliwe słowa. Pamiętaj, że jest to gra, w której wybrano „ofiarą”. Czym zaciekle będziesz reagować, tym więcej radości dostarczysz tych, którzy was obrażają się. Najpierw może stać się znacznie gorzej, ponieważ ludzie nie będą chcieli tak po prostu zrezygnować ze swojej zabawy. Powstrzymywać swoje emocje muszą stale.
2
Jeśli o ciebie rozprzestrzeniają plotki, to jest to też jeden z rodzajów gry, gdy jest zmuszony bronić honoru rodziny lub swoją godność. Jak tylko zaczniesz się bronić, uważają, że przegrali. Reagować trzeba, ale tak, aby sprawcy odechciało ciebie obrażać. Zapytaj mówiącego: „Ty sam wierzysz w te plotki?” Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to pozwól mu na to, jeśli on tak chce. I to wszystko. Więcej ani słowa.
3
Jeśli cię uderzył, ale nie zbyt mocno, to też warto zachować spokój i udawać, że nie zauważyłeś, jeśli cios był bolesny, to warto powiedzieć o tym, o ile, oczywiście, zadawania bólu nie było celem sprawcy, głównie celem jest pragnienie, aby cię wkurzyć. Mów spokojnie. Jeśli bardzo boli, lub potrzebujesz pomocy medycznej, to warto zwrócić się do osób dorosłych. Unikaj bardzo złych i niebezpiecznych dzieci, młodzieży lub dorosłych.
4
Jeśli masz coś wybierają, lub potrzebują pieniędzy, to poproś o zwrot rzeczy, albo powiedz, że miło było by spełnić prośbę, ale nie możesz. Jeśli jej nie oddali, пригрозите kłopotów. Jeśli to nie pomoże, to możesz zwrócić się do dorosłych, tak jak to już wygląda na kradzież. Pieniędzy nie podawaj nikomu. Wymuszenie – zbrodnia i masz prawo powiedzieć o wszystkich dorosłych.
5
Użyj poczucie humoru. Staraj się nie spaść do zemsty przestępców. Może to spowodować nie tylko nową falę agresji, ale i przełamać niektórym ludziom losu. Tak można spędzić swoje życie, a nie na swoje pasje i zajęcia, a na myśl o tych, co powoduje kłopoty.
logo
Kategoria:
Komunikacja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.