Jak bronić się od obelg

Pewny siebie, uśmiechnięty i spokojny człowiek często powoduje u niektórych ludzi podrażnienie i dyskomfort. Wtedy na człowieka „wiszą skrót”, zaczynają obrażać, bo być jego godnym rozmówcą trudno, trzeba podjąć wysiłki, męczy cały swój twórczy potencjał.

Jak bronić się od obelg

Instrukcja

1
U wielu narodów podjęta być zamontowane na człowieka „skróty”, co może go zranić, obrazić, wymusić na pewne środki ochronne. Należy pamiętać, że pewny siebie normalny i zdrowy na umyśle człowiek woli kształtowanie i rozwój własnego zdania, a nie fałszywe dyskusja na temat innych, co jest optymalnym ochronnym nabyciem.
2
W Biblii wyraźnie jest napisane, że nie powinno się dyskutować „źdźbło w oku innego, jeśli siebie samego „kłody” nie widzisz. Jednak, niestety, często o tym nie wiedzą, lub nie chcą wiedzieć, czy wolą zapomnieć. Więc zajmijcie się swoimi problemami, реализуйтесь w życiu, budować swoje osobiste plany itp.
3
Ucz się od razu odeprzeć i odrzucać obelgi, że natychmiast zdejmie z ciebie śmieszne nicki i kłamliwych techniczne. W ten sposób karmi swoje zdanie o sobie. W tym przypadku ważne jest, aby zachować poczucie własnej wartości i pewność siebie. Niektórym podoba się krytyka w obcym adres, co wynika z przystąpienia do wspólnego psychologiczny pola. Tak zaspokojone pragnienie, aby „cieszyć się oklaski” i zdobyć ogólne „liderem”, licząc swoim przeciwnikiem indywidualne, инакомыслящее, twórcze myślenie. Istnieją pewne złudzenie, że tak jest prościej i łatwiej żyć.
4
Ulubione w społeczeństwie satyra i humor często profesjonalnie i subtelnie mają na celu obrazić. Ale należy wziąć pod uwagę, że w tym jest jakiś pozytywny chwili. Jeśli obraza ma pod sobą uczciwe podstawy, a wypowiedziane zdanie odpowiada rzeczywistości, to pomaga członkom społeczeństwa dowiedzieć się o człowieku prawdę, zresztą, jak i jemu samemu. Użyj sytuację z korzyścią dla siebie. Nie należy komuś coś udowadniać. Udowodnij sobie, że jesteś tym, kim chcesz się widzieć. Idź do postawionych celów i nie trać cennego czasu.
5
Nie reagujcie na takie wypady. Przyczyną zniewagi polega na tym, że komunikacja z „etykietą”, a nie z osobowością usuwa zbędne trudności twórczej komunikacji, które nieuchronnie pojawiają się w bardzo niepewnych siebie ludzi, ale przy tym ставящих swoją opinię powyżej innych. Obrażać i mówić колкости – jest to swego rodzaju ich самоутверждение, sposób wyróżniać. W takim przypadku nawet najbardziej prawdziwe i słuszne myślenie człowieka wygląda zupełnie nieciekawe i niedoceniony.
6
Chroniąc się od obelg, nie rób żadnych wniosków odnośnie przeciwnika. Nie oceniaj go i nie dyskutuj na jego słowa, wtedy mu nie będzie „zaczepić”. Jeśli odpowiadasz, starannie dobieramy wyrażenia, nie dopuszczając w rozmowie pozycji „sam jesteś głupi”. W takich przypadkach należy pamiętać, że powstał konflikt to spór różnych interesów, a nie osobowości. Aby osiągnąć pożądany, zbliż komunikacja do rozwiązania problemu. Możesz wracać obraza za pomocą zwiększonych ironii, co zmusi przeciwnika do milczenia.
logo
Article Categories:
Komunikacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *