Jak dać psychologiczny opór

Chamstwa lub psychologiczne ciśnienie – z takimi rzeczami w życiu każdy musi mieć do czynienia nieustannie. Niestety, czasami wychowanie otaczających pozostawia wiele do życzenia, tak, że mogą one być niegrzeczny lub krzyczeć na ciebie. Ważne jest, aby w takiej sytuacji zachować spokój i prawidłowo zareagować, odpowiadając agresora lub godnie emeryturę.

Jak dać psychologiczny opór

Instrukcja

1
Dobrze, jeśli wiesz, jak kontrolować swoje emocje. Zwykle, kiedy człowiek jest niegrzeczne, to się gubi i smutku. Na oczy zdradziecko łzami, głos zaczyna spadać. Dobrze, jeśli nie czujesz tego, zdając sobie sprawę, że w agresorze mówi obrażony dziecko, bo dorośli odpowiednie i spokojni ludzie na siebie nie zawodzą. Ale jeśli czujesz, że cię to dotknęło do żywego, to powiedz sobie, że nie mogę sprawcy triumfu. Wyobraźcie sobie sytuację, w której ten człowiek znajduje się w jakimś śmiesznym i absurdalnym postaci, w jakiej jego słowa nie mają żadnego działania. Najważniejsze to starać się zachować spokój, chociaż zewnętrzne.
2
Czasami warto „zaopatrzyć się” w odpowiedzi na reakcję innych, jeśli предчувствуете, że będzie ona negatywna i może cię zdenerwować. <url> wyobraź sobie wszystko, co mogą wyrazić, i pomyśl, że można odpowiedzieć na to. Staraj się dobierać najbardziej ogólne warianty odpowiedzi, nie акцентируясь na szczegółach. Z góry proszę się uspokoić i przygotować się nie denerwować, że wam powiedzieli. Na przykład, jeśli masz kilka wycieczek w instytucji, gdzie masz szansę zmierzyć się z biurokracją, obojętność i chamstwa, dostroić się na to przygotuj się nie denerwować. Niektóre rzeczy od ciebie nie zależy, ale i wpływają one na ciebie nie tak bardzo, jak może się wydawać.
3
W przypadku, gdy są zastraszane lub wyśmiewanie się stale, na przykład, w pracy lub w szkole nad wami szalony, a czasem dość brutalnie, to zastanów się, co sprawia, że ludzie to zrobić. Zwykle od „ofiar” oczekują odpowiedzi: unikanie, strachu, dezorientacji, czasem nawet łez. Więc po prostu ignorować przestępcy lub robić wszystko na odwrót. „Обрадуйтесь” nieprzyjemnej niespodzianki lub uśmiech w odpowiedzi na обидную żart i odpowiedz człowiekowi, że on też dzisiaj świetnie wygląda. W przypadku braku oczekiwanej reakcji od ludzi szybko w tyle.
4
Niestety, bywa i tak, że z psychologiczną ludzie spotykają się w domu, w rodzinie. Być może twoi bliscy i rodzina nie zdaje sobie sprawy, jak trzeba, kontynuując cię do czegoś przekonać, czasami działając dość agresywnie. W tym przypadku najpierw naucz się zachować spokój. Musisz kontrolować swoje myśli i nie poddawać się emocjom. Jeśli członkowie twojej rodziny, którzy naciskają na ciebie, spokojnie, to porozmawiaj z nimi. Powiedz im wprost, że ci się bardzo nie podoba to, jak oni z tobą rozmawiają. W bliskich związkach często zdarza się, że ludzie po prostu nie zauważają, że przechodzą pewną ważną cechę. Często wystarczy dać im w dobrej formie to zrozumieć, nie atakując w odpowiedzi, jak sytuacja od razu staje się lepszy.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli są niegrzeczne, na ulicy, zanim produkt zrący odpowiedzieć, warto zastanowić się, jak agresywnie nastawiony przeciwnik. Niestety, świadomość niektórych ludzi odpowiada ideałom epoki kamienia, tak, że fizyczne dla nich nie jest czymś nie do przyjęcia. Czasami lepiej po prostu po cichu odejść, jeśli nie jesteś gotowy do takiego rozwoju wydarzeń.

logo
Kategoria:
Komunikacja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.