Jak przetłumaczyć kw w mw

Moc wyrażają nie tylko w watach, ale i w jednostkach pochodnych: mikro – i милливаттах, kw, мегаваттах. Oznaczenia „mw” i „Mw” неравнозначны: pierwsza oznacza miliwatów, a druga – megawatów.

Jak przetłumaczyć kw w mw

Instrukcja

1
Jeśli w oznaczeniu „Mw” pierwsza litera wielka, warunek zadania polega na tym, aby przetłumaczyć kws w мегаватты. Jeden kilowat równy tysiąc watów, a jeden megawat – milion watów, a więc tysiąc kilowatów. W ten sposób, aby przenieść moc wyrażona w kw, w мегаватты podzielicie się żądanej wartości na tysiąc, na przykład:15 kw=(15/1000) Mw=0,015 Mw.
2
Jeśli w oznaczeniu „mw” pierwsza litera wielka, warunek zadania polega na tym, aby przetłumaczyć kws w милливатты. Jeden miliwatów stanowi jedną tysięczną część wata, w taki sposób, aby moc wyrażona w kw, tłumaczyć w милливатты, należy pomnożyć żądanej wartości na milion, na przykład:15 kw=(15*1000000) mw=15000000 mw.
3
Nie wyrazić moc (i inne wielkości fizyczne) w nieodpowiednich do tego jednostkach bez potrzeby. Nieodpowiednie są uważane za jednostki, po wyrażeniu wartości, które są zbyt małe lub zbyt duże liczby. Z takimi liczbami niewygodne wykonywać działania matematyczne.
4
Jeśli wartość należy wyrazić w odpowiednich jednostkach, użyj gwałtowny metoda przedstawiania liczb. Na przykład, liczba 15000000 z poprzedniego przykładu można wyrazić jako 1,5*10^7. Właśnie w takim układzie w stosunku do wartości mocy lub innej wartości wygodnie wykonywać obliczenia za pomocą kalkulatora naukowego, który w odróżnieniu od zwykłego, przystosowany do pracy z takim występem liczb.
5
Jeśli decydujesz się zadanie, w którym przynajmniej część wartości (napięcie, prąd, opór, moc, itp.) wyrażona w внесистемных jednostkach, najpierw należy wyłączyć wszystkie dane w systemie SI (w szczególności, moc ustaw w waty), a następnie rozwiąż zadania, a dopiero potem ustawić wynik w wygodne jednostki. Jeśli tego nie zrobić wcześniej, określ wynik i jednostki, w których wyraża, jest o wiele bardziej skomplikowane.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.