Jak przetłumaczyć gaz w Gcal

Obliczenie kaloryczności gazu wymaga zwykle właściciele domów i domków dla rozliczeń z dostawcami gazu. Błękitne paliwo w tym przypadku służy do podtrzymania ciepła w pomieszczeniu i podgrzewania wody, a te użytkowe są oceniane w Gcal.

Jak przetłumaczyć gaz w Gcal

Trzeba

  • Gazowy licznik gazowy kalorymetr, norma zużycia gazu.

Instrukcja

1
Wyczyść stan z licznika gazowego. Zapisz odebrane dane o zużytych metrach sześciennych. Aby dowiedzieć się, jaka ilość energii zostały zużyte, należy pomnożyć zrobione stan na kaloryczność paliwa. Gaz ziemny to mieszanina propanu, butanu i innych związków. Dlatego w różnych regionach ciepło spalania go metra sześciennego może wahać się od 7,6 tys. do 9,5 tys. kcal. Zgodnie z rozporządzeniem Federalnej taryfowej usługi, używana jest wartość w 7900 kcal dla gazu produkowanego przez „Gazprom”. Przy hurtowych zamówieniach publicznych przewiduje rozliczenie w przypadku odstępstwa od normy.
2
Przetłumacz pobranych kalorii w większe jednostki. kalorii. Czy jedynka z dziewięcioma zerami. Jeśli zużyte 1000 metrów sześciennych, to, biorąc pod uwagę możliwe wahania kaloryczności gazu, u ciebie powinno być od 7,6
9,5 Gcal. Ale to jest znaczne zużycie dla budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych z indywidualnymi kotłami tego nie robią. Odpowiednio, właściciel domku będzie płacić tylko za jakąś część гигакалории.
3
Użyj gazowy kalorymetr do oznaczania energochłonności błękitnego paliwa. Mądrze to zrobić przy dużych ilościach konsumpcji. Producenci takich urządzeń są zorientowane przede wszystkim na duże przedsiębiorstwa w dziedzinie energetyki, przemysłu stalowego, wydobycia, rafinacji ropy naftowej, itp. jest On potrzebny nie tylko do obliczeń, ale i w celu optymalizacji stosunku gaz-powietrze grzewczych w palnikach i do zarządzania dużymi strumieniami gazowymi.
4
Przesuń przybliżone obliczanie spalonych kalorii gazu w przypadku braku odpowiedniej wodomierza. W tym przypadku wystawiana jest opłata zgodnie z, który stanowi ilość paliwa, zamontowany dla różnych rodzajów konsumpcji. Pomnożyć wartość średnia zawartość kalorii w 7900 kcal/m3. Uzyskaj ilość zużytej energii.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.