Jak przenieść antywirusowe bazy danych

W przypadkach, gdy jeden komputer jest podłączony do internetu i wykonuje okresowe aktualizowanie baz „Wirus”, można go użyć do aktualizacji antywirusa na innym komputerze, nie ma dostępu do internetu. Dla tego producenta dostępne są specjalne narzędzia.

Jak przenieść antywirusowe bazy danych

Trzeba

  • – dostęp do internetu;
  • – dysk wymienny.

Instrukcja

1
Pobierz z internetu specjalny program do pobierania aktualizacji antywirusowej systemu „Virus” (http://utils.kaspersky.com/updater/2010/for_KAV_9.0.0.459_463_736.zip). Użyj do migracji baz wymienny USB dowolnej ilości, nie mniej niż 100 mb. Zaktualizuj system na komputerze podłączonym do internetu.
2
Podłącz dysk do komputera i skonfiguruj import baz, wstępnie распаковав w jego katalogu „Pliki” z pobranego przez ciebie archiwum. Utwórz w folderze ręcznie inny folder o nazwie Temp. W niej skopiuj temporaryFolder z folderu zainstalowanego programu antywirusowego. Zalecane jest, że okresowo wykonywać tę czynność, aby zachować aktualność oprogramowania na innym komputerze, nie ma wyjścia do internetu.
3
Z folderu z распакованным archiwum uruchom narzędzie Updater.bat. Po tym na ekranie powinno pojawić się czarne okno, które będzie oznaczać rozpoczęcie pobierania antywirusowych baz danych. Poczekaj na zakończenie operacji. Otwórz po tym folderze „Narzędzia”; jeśli w nią pojawił się plik o nazwie iupdater.txt to znaczy nie wszystko w porządku.
4
Uruchom na komputerze z programem antywirusowym, który chcesz zaktualizować, menu główne „Virus”. Kliknij przycisk ustawienia, a następnie przejdź do lewej części okna aktualizacji.
5
W jednostce odpowiedzialnej za źródło aktualizacji, kliknij przycisk opcje i wybierz dodaj nowy element. Wprowadź ścieżkę do katalogu z bazami na wymiennym urządzeniu pamięci masowej podłączonym do komputera (Updates), a następnie kliknij przycisk OK.
6
Kliknij kartę ustawienia źródła aktualizacji i usuń zaznaczenie na pobieranie plików z serwera Kaspersky Lab. Kliknij przycisk OK, a następnie uruchom tryb aktualizacji.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.