Jak przejść na emeryturę w wieku

Aby zacząć otrzymywać emeryturę, należy złożyć dokumenty w celu nadania odpowiedniego statusu. Najłatwiej to zrobić, jeśli wiesz, gdzie konkretnie i w jakim terminie należy skontaktować się.

Jak przejść na emeryturę w wieku

Trzeba

  • – paszport;
  • – certyfikat ubezpieczenia emerytalnego;
  • – świadectwo pracy;
  • – zaświadczenie o dochodach.

Instrukcja

1
Sprawdź, w jakim wieku masz prawo przejść na emeryturę. Jeśli masz co najmniej pięć lat doświadczenia zawodowego, odpowiednie dokumenty dla mężczyzny należy składać w sześćdziesiąt lat, dla kobiet – w pięćdziesiąt pięć. Istnieją pewne wyjątki, na przykład niebezpieczne lub fizycznie ciężkie produkcji, przy pracy, na których masz prawo na przedterminową emeryturę. Dla ludzi, którzy pracowali mniej niż pięć lat, jest renta socjalna, i wystawiony jest na pięć lat później, niż zwykły pracy.
2
Zbierz niezbędne dokumenty. U pracodawcy uzyskaj uwierzytelniony wyciąg z książeczki pracy lub sam dokument, jeśli masz zamiar zrezygnować. Również potrzebna będzie pomoc o wynagrodzenie za pięć lat. Można je wybrać z dowolnego okresu zatrudnienia. Najlepiej wybrać te lata, gdy twoje dochody były maksymalne. W paszporcie przy składaniu papierów wartościowych musi być meldunek.
3
Jeśli rezerwujesz emeryturę, podczas pobytu w innym kraju, stań w reprezentacji Rosji na konsularny ewidencji. Do koniecznością wartościowych odnosi się świadectwo ubezpieczenia emerytalnego. Również w obecności przyszłego emeryta nieletnich dzieci lub innych osób na utrzymaniu, trzeba okazać dokument potwierdzający to.
4
Skontaktuj się oddział funduszu Emerytalnego Rosji (FIU) w miejscu zamieszkania. Jego współrzędne można znaleźć na stronie internetowej organizacji, w części poświęconej terytorialną biura fundacji. Przyjdź w FIU ze wszystkimi zebranymi dokumentami i złożyć wniosek o powołanie emerytury. Można napisać go w jednej z próbek przedstawionych w oddziale EMERYTALNEGO. Po rozpatrzeniu wniosku otrzymasz legitymację emeryta, a także być w stanie wybrać sposób uzyskać pieniądze na swoje konto w banku, na poczcie lub dostawą do domu.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli emerytura jest wydawana dla osoby, która fizycznie nie może przybyć do biura EMERYTALNEGO, jego zainteresowania może być przyjaciel, krewny lub adwokat. Do tego na takiego przedstawiciela powinna być przygotowana notarialne pełnomocnictwo.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *