Jak prać микрофибру

Otwarta w Japonii mikrofibra jest materiał, który ma właściwości, które znalazły szerokie zastosowanie u ludzi. Pielęgnując mikrofibrowego, ważne jest, aby wiedzieć o jej najważniejszych właściwości.

Jak prać микрофибру

Instrukcja

1
Należy zwrócić uwagę na to, że wyjściowym surowcem do produkcji mikrofibry jest ropa, więc pochodzenie wszystkich materiałów z mikrofibry jest absolutnie naturalnym. Po raz pierwszy została ona uzyskana w kraju wschodzącego słońca z wykorzystaniem nowoczesnych technologii chemicznych. Mikrofibra składa się z bardzo cienkich mikrowłókna poliamidu o średnicy 0,06 mm. Posiada unikalne właściwości, znalazła szerokie zastosowanie w codziennym życiu codziennym człowieka.
2
Pamiętaj, że przy odpowiedniej pielęgnacji wyroby z mikrofibry dobrze trzymają formę, nie gniotą się, nie elektryzują się. Ich żywotność przy dość intensywnym użytkowaniu wynosi od 2-ch do 5-ciu lat, a maksymalna ilość prań waha się od 200 do 500 w zależności od wybranej temperatury.
3
Kasując микрофибру, staraj się zachować fakturę tkaniny. Ona aksamitna i miękka w dotyku, dobrze wchłania wilgoć, ale również łatwo je i oddaje w przeciwieństwie do tkanin bawełnianych, które pozostają bardziej wilgotne po wyciśnięciu. Ponadto, tkanina jest odporna na chemikalia i jasności na działanie, nie zrzuca, nie roluje się, charakteryzuje się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości.
4
Pierz wyroby z mikrofibry oddzielnie od innego bielizny lub ręcznie, zwłaszcza, jeśli nie jesteś pewien w odporności farb kolorowych rzeczy. Staraj się nie używać środków czyszczących zawierających agresywne substancje, wybielacze i klimatyzacja.
5
Wyroby z włókien poliamidu prać ręcznie lub w pralce w ciepłej wodzie 40-60оС. Zazwyczaj wyższe temperatury są stosowane w klinikach medycznych i placówkach w celu zapewnienia maksymalnej dezynfekcji. W warunkach domowych dobry dezynfekujący efekt daje wykorzystanie niektórych olejków eterycznych. Korzystaj z łagodnymi detergentami i szamponami, które szybko usuwają nawet silne zabrudzenia.
6
Aby zapewnić maksymalnie długi okres eksploatacji wyrobów i odzieży z mikrofibry, pamiętaj, że jest ona dość szybko wysycha, szczególnie po luźnym fakturze. Suszenie w pralce i na gorących grzejnikach nie jest dopuszczalne.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.