Jak pozbyć się oparzeń słonecznych

Jak pięknie i kusząco wygląda. naturalnie skóra. Aby włączyć do „czekolady”, kobiety spędzają wiele godzin na plaży, podstawiając pod promienie słoneczne niezabezpieczone skóry. Czasami takie kąpiele słoneczne kończą się uzyskaniem oparzeń. W rezultacie, konieczne jest, aby rozpocząć leczenie i zapomnieć o spektakularne sunburn.

Jak pozbyć się oparzeń słonecznych

Trzeba

  • – produkty mleczne;
  • – białko;
  • – owsiane lub mąka owsiana;
  • – kwiaty rumianku, czarnego bzu czarnego lub lawendy;
  • – sok aloe vera;
  • – olejek z drzewa sandałowego lub lawendy;
  • – olej migdałowy.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to obniżyć temperaturę skóry. Jeśli обожгли twarz, a następnie zanurzyć go w zimnej wodzie. Starym i sprawdzonym sposobem jest smarowanie покрасневших działek кисломолочными produktami, śmietaną, jogurtem, jogurtem). Przy tym suchą skórę nasmarować dokładnie śmietaną, ona zapewni dodatkowe nawilżanie i odżywianie zniszczonej skórze.
2
Nie wolno dopuścić do całkowitego wyschnięcia tych produktów, aby nie było uczucia ciągnięcia. Dlatego przy pierwszych oznakach przetrzyj skórę wilgotną gazę i nałożyć nową warstwę. Aby uzyskać lepsze wyniki produkty mleczne przed nałożeniem schłodzić w zamrażarce.
3
Dla tłustej skóry twarzy jest bardzo przydatna będzie maska z zimnego, surowego białka jaj, ona pomoże usunąć żar i wyeliminuje ból. Zasada stosowania jest taki sam jak w przypadku z jogurtem lub śmietaną.
4
Pomoże schłodzić skórę i zioła. Zrób okłady z nalewki z kwiatów rumianku, czarnego bzu czarnego lub lawendy. Potem nasmaruj spalone skórę kremem z nagietka lub z dziurawca.
5
Pomoże schłodzić skórę i zioła. Zrób okłady z nalewki z kwiatów rumianku, czarnego bzu czarnego lub lawendy. Potem nasmaruj spalone skórę kremem z nagietka lub dziurawca. Szybko złagodzić i schłodzić kontuzji skórę można i za pomocą soku z aloe vera.
6
Uspokoić podrażnioną skórę za pomocą zwykłej owsianki: zalać garść herkulesa niewielką ilością zimnej wody, aż do uzyskania papki. Nałóż ją na twarz i pozostawić do pierwszych objawów wysuszeniu, natychmiast zdjąć. Można zamiast herkulesa użyć mąkę i owsa.
7
Nie należy smarować oparzenia żadnymi substancjami oleistymi. Założony folia tylko zwiększy gorączkę. Na przykład, wazelina, można nakładać już na заживающую skórę w celu złagodzenia. Na tym etapie można skorzystać z olejkiem z rumianku, лавандовым, drzewa sandałowego i różowym olejami. Zrób z nich 2% mieszanka na bazie oleju migdałowego i dwa razy dziennie smarować dotkniętych.
8
W celu zmniejszenia ciepła i bólu wypić przeciwgorączkowe i przeciwbólowe leki, na przykład, metamizol lub „Aspiryna”.
Należy zwrócić uwagę
Oparzenia słoneczne bywa o różnym stopniu nasilenia, od lekkich do ciężkich. W przypadku ciężkich oparzeń słonecznych domowe środki mogą okazać się nieskuteczne, trzeba będzie zwrócić się o pomoc do lekarzy.

logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *