Jak pozbyć się czarnych łokci

Ze względu na przyzwyczajenia opierać się na łokcie podczas czytania lub pracy przy komputerze skóra na nich robi się ciemno i zaczyna się łuszczyć. Funkcja ta może mocno zepsuć wrażenia z wyglądu kobiety.

Jak pozbyć się czarnych łokci

Instrukcja

1
Sprawdź u endokrynologa”Zespół brudnych łokci” może być objawem niewydolności nadnerczy lub tarczycy. W tym przypadku nie pomogą żadne zabiegi kosmetyczne – konieczne jest leczenie. W niektórych przypadkach na kolor skóry łokci negatywnie wpływa niedobór witamin A i E. Zainstalować ten fakt również pomogą lekarze.
2
Zdejmij загрубевшую кожуДля tego można skorzystać z ciała peeling domowej produkcji. Wymieszać kilka łyżek śmietany z taką samą ilością soli średnio rozdrobniona. Pocierać tej mieszanki w problematyczne miejsca podczas kąpieli. Skuteczne jest i inny sposób usunięcia ciemnych lakierów skóry. Zetrzeć na drobnej tarce 1 cebulę, powstałą zawiesinę dołączyć do локтям, zabezpieczyć bandażem lub taśmą klejącą. Przez pół godziny zdejmij okład i zdejmij размягченную skórę szczotką do ciała lub pumeksu. Po zabiegu oczyszczania na łokcie zaleca się zastosować krem odżywczy.
3
Отбелите локтиРазрежьте cytryny na cienkie plastry, zamocować je na łokciach z bandażem na pół godziny. Jeśli nie ma czasu na kompres – wystarczy przetrzeć zaciemnione miejsca cytryny plasterki. Poprawić stan skóry łokci można i za pomocą okładów z surowych ziemniaków, startego na tarce. Lub przygotuj отбеливающую zbiorniczek: na litr ciepłej wody, dodać 1 łyżeczkę amoniaku i tyle samo mydła w płynie. Wlać mieszaninę do szerokiej miski i trzymać w niej łokcie 20 minut.
4
Odżywiaj кожуКожа na łokciach podatna na suchość i łuszczenie. Po wodnych zabiegów pocierać w niej kremy zawierające oleje jojoba i masłem shea. Zamiast kremu można wziąć olej lniany lub oliwa z oliwek.
Porada
Staraj się mniej opierać się na łokciach – z powodu przyzwyczajenia stają się ciemne i rude. Jeśli jesteś zdrowy, ale zabiegi nie pomagają – to znaczy „czarne kolanka” są indywidualną cechą. W takim przypadku pozostaje tylko pogodzić się.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.