Jak postawić szczepionkę DTP

Kombinowana szczepionka DTP jest jedną z najbardziej реактогенных. Jednak i choroby, od których chroni (krztusiec, tężec i błonica), dość niebezpieczne. Aby uniknąć poważnych skutków ubocznych szczepienia, ważne jest, aby zrobić jej na tle pełnego zdrowia.

Jak postawić szczepionkę DTP

Instrukcja

1
Komplet szczepień przeciwko krztuścowi, błonicy i tężcowi zawiera 4 podawania leku. Najlepiej pierwsze 3 zastrzyki muszą być wykonane w pierwszym roku życia dziecka: 3, 4,5 i 6 miesięcy. A po czwarte, wprowadzenie — zaświadczającego — odbywa się rok później, po trzeciej, tj. do 18 miesięcy. Jednak z różnych powodów szczepienia są często wykonane nie sugerowany. Ale jeśli kurs szczepień nadal jest skończona, naruszenie terminów nie ma wpływu na jego skuteczność.
2
Przed przystąpieniem do szczepienia upewnij się, że dziecko jest w pełni zdrowe. Dostarcz badania moczu i krwi, należy skonsultować się z neurologiem dziecięcym. Dzieci, którzy mają te lub inne zaburzenia neurologiczne, może być wykonana lekka szczepienie — bez коклюшного składnika. W niektórych przypadkach szczepienia lepiej w ogóle odłożyć na czas nieokreślony.
3
W dniu szczepienia zmierzyć dziecku temperaturę. Nawet niewielki jej wzrost jest powodem do szczepień. Sprawdźcie skóry dziecka: jeśli wysypka ze szczepieniem też lepiej trzymać. Jeśli dziecko od rana apatyczny, marudny, warto odłożyć szczepienie na kilka dni i obserwować mały, a. Być może przyczyną takiego zachowania jest początek choroby, a to oznacza, że szczepienie może pogorszyć go przez.
4
Bezpośrednio przed szczepieniem zabierz dziecko do pediatry. Lekarz zbada dziecko, upewnić się, że jest zdrowy i nie ma absolutnych lub czasowych przeciwwskazań do szczepienia, i tylko wtedy da pozwolenie na jej przeprowadzenie.
5
Do 18 miesięcy szczepienie DTP odbywa się domięśniowo w udo. W starszym wieku — w górną część uda. Wprowadzenie szczepionki w mięsień pośladkowy jest niepożądane ze względu na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia miejscowej reakcji.
6
Po szczepieniu dobę nie spaceruj z dzieckiem i nie kąpać go. Należy uważać na jego samopoczucie. Przy wzroście temperatury daj przeciwgorączkowe, w przypadku wystąpienia poważnych zaburzeń zachowania okruchy — wezwij lekarza.
Porada
Dzieci-alergikom przed podaniem szczepionki zalecane profilaktyczne przyjmowanie leków przeciwhistaminowych. Rozpocząć go lepiej na 3-4 dni do szczepienia, a zakończyć — tydzień później.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.