Jak posadzić świerk

Posadzić przy domu dziecka – świetny pomysł. Wiecznie zielone drzewko będzie cieszyć oko przez cały rok. Na święta można go ozdobić, prowadzący wokół jedli korowody. Ale co zrobić, żeby świerk zakorzeniła? Najlepiej sadzić choinki zimą.

Jak posadzić świerk

Instrukcja

1
Wybierz w lesie odpowiednie drzewko. To nie powinno być zbyt duża, bo młode drzewa uda się lepiej. Gdy ziemia jest schłodzone do 30 cm, ostrożnie wykopać choinkę. Trzeba nie uszkodzić korzeni. W tym celu należy najpierw окопать wokół drzewa rowek i zaznaczyć kom około korzeni. Kim musi обмерзнуть, wtedy można go przyciąć od dołu liną stalową i wyjąć świerk. Kiedy będzie przewozić choinkę, nestle com juta.
Jak posadzić świerk
2
Przygotuj odpowiednią dziurę, aby jedli. Powinna ona być na tyle przestronne, aby korzeni drzew i nie było ciasno. Przygotuj również талый gruntu do zasypywania wykopu. Do tego kilka dni przechowywać ziemię w ciepłym pomieszczeniu. Zanurz drzewko w dołek, wsypać ziemią. Izolować głównego szyjki jedli i przestrzeń wokół za pomocą torfu i śniegu. Warstwa powinna mieć około 10 cm grubości.
Jak posadzić świerk
3
Poczekaj do wiosny, kiedy staje się śnieg, zabierzcie torf od szyjki korzeniowej. Potem tworzy wokół choinki niewielkie wgłębienie do podlewania i wlać drzewo. Do wody można dodać stymulatory wzrostu. Pień świerka można wzmocnić za pomocą rozstępów. Przestrzeń wokół pnia pokryć мульчой, aby woda mniej odparowuje i nie rosły chwasty.
Jak posadzić świerk
Porada
Podlewamy drzewko, посаженную w zimie, do 12 razy na sezon. Podlewanie powinno być obfite.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.