Jak poprosić o finansowe

Skarbowy – państwowy instytut, z którym ma do czynienia każda organizacja i obywatel, samodzielnie lub za pośrednictwem agenta podatkowego. Niestety, błędy w chwili składania sprawozdań nie pojawiają się tak rzadko. Dlatego należy okresowo robić rewizji z inspektorem.

Jak poprosić o finansowe

Instrukcja

1
Aby taką rewizji przeprowadzić, należy najpierw akty wglądu. Do tego napisać oświadczenie w jakiejkolwiek formie lub na wydruku, jeśli znajduje się w zestawie z prośbą o przeprowadzenie rewizji podatków i opłat. W kancelarii niniejsze oświadczenie należy zarejestrować. Zapytaj, kiedy dokumenty będą gotowe.
2
Po otrzymaniu aktów wglądu od razu umów się na wizytę do inspektorowi. W niektórych oddziałach kolej na wpis na trzy miesiące do przodu. W swojej księgowości, koniecznie porównaj dane urzędu skarbowego z istniejącymi masz отчетными i dokumentami, kartami płatniczymi. W przypadku wykrycia rozbieżności, bierz swoje egzemplarze deklaracji, listy płac i iść na wizytę. Tam wraz z inspektorem sprawdzić u specjalisty wszystkie kwoty, które nie zgadzają się. Na podstawie wyników weryfikacji akty muszą być podpisane przez obie strony.
3
Sprawa znacznie się komplikuje, jeśli w przedsiębiorstwie nastąpił siły wyższej i wszystkie dokumenty księgowe w formie papierowej i wersji elektronicznej zostały utracone. W tym przypadku można poprosić o kopie deklaracji za dany okres rozliczeniowy. Do tego trzeba być abonentem systemu internet sprawozdawczości przed organami podatkowymi. System ten nosi nazwę „Informacyjna obsługa podatników”. Zarezerwuj przez nią informacje o całej dostarczonych sprawozdań, числящихся na przedsiębiorstwa grzywien i kar, dane karty rozliczeń z budżetem. Zaświadczenie o realizacji obowiązku uiszczenia opłat, podatków, składek, kar przez internet nie dostać, ale zamówić można za pośrednictwem sekcji „Listy”.
4
A co, jeśli potrzebujesz dowiedzieć się, czy spełnia twój kontrahent swoje zobowiązania wobec państwa podatków? Zgodnie z § 102 ordynacji podatkowej, wszystkie informacje o налогоплательщике otrzymane urzędy skarbowe, OSW, przez organ celny, składają zeznanie tajemnicy i nie mogą być ujawnione. W otwartym dostępie znajduje się informacja: – o NIP; – znajdujące się w wolnym dostępie do rejestrów publicznych;- w sprawie naruszeń popełnionych przez podatnika, i środki odpowiedzialności za nich; – o majątku i źródłach dochodu kandydata na urząd publiczny i jego małżonka;
5
Dlatego, aby uzyskać finansowe interesującego cię kontrahenta, możesz ją tylko żadnych w ramach postępowania sądowego i tylko wtedy, gdy będzie ona działać jako dowody w sprawie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.