Jak ponowne książkę

Przez jakiś czas po publikacji książki, zwłaszcza publikowane małym nakładzie, praktycznie znika ze sprzedaży. W tym przypadku, jeśli na niej utrzymuje się popyt, można ją ponownie publikować po zawarciu odpowiedniej umowy z wydawnictwem.

Jak ponowne książkę

Trzeba

  • – książka dla reedycji.

Instrukcja

1
Dowiedz się, do kogo należą prawa na interesujący was produkt. Mogą być wydawnictwa, autora lub innej osoby. Aby uzyskać te informacje, należy skontaktować się z wydawca. Jego współrzędne zazwyczaj znajduje się na wewnętrznej stronie tylnej lub przedniej okładki książki. W przypadku,gdy wydawca przestał istnieć, spróbuj skontaktować się Federalna agencja druku i masowej komunikacji – http://www.fapmc.ru/magnoliaPublic/rospechat.html tam ci mogą dać zaświadczenie o tym, czy u danego wydawnictwa przypisuje. Ponadto można znaleźć kontakty bezpośrednio autora lub twórcy publikacji.
2
Uzyskaj uprawnienia na wydanie książki u znalezionego właściciela. Trzeba będzie umówić się z nimi o cenie, która może być stałe lub stanowić procent od kwoty przyszłych przychodów ze sprzedaży. W przypadku śmierci właściciela trzeba będzie negocjować z jego prawowitymi spadkobiercami. Jeśli autor dzieła zmarł ponad siedemdziesiąt lat temu, twoim zadaniem jest uproszczone – utwór przechodzi do domeny publicznej i można opublikować go bez dodatkowych wypłat.
3
Znajdź wydawca, który zgodzi się wypuścić interesującą cię książkę. Podpisz z nim umowę. W niektórych przypadkach organizacja może wziąć na siebie wszystkie koszty publikacji, w innej sytuacji trzeba inwestować swoje pieniądze.
4
Jeśli nie jesteś w stanie przekonać wydawnictwo do perspektywy swojego przedsięwzięcia, wydać książkę na własną rękę. W tym celu zwróć się do drukarni. Tam będzie można przygotować układ publikacji, zaprojektować okładkę, dodaj do księgi jakieś swoje uzupełnienia i uwagi. Zresztą część z tych funkcji, na przykład, układ, możesz wziąć na siebie, po uzyskaniu odpowiednich umiejętności zawodowych. Po tym, jak wybrać najlepszy wariant przyszłego książki, oddaj go do druku.
5
Upewnijcie się otrzymanymi kopiami książek według własnego uznania lub na podstawie umowy z wydawnictwem.
logo
Kategoria:
Literatura

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.