Jak opublikować książkę w internecie

Literatura od niedawna stał się naprawdę popularny rodzaj sztuki, przy czym, o dziwo, to właśnie wśród pisarzy, a nie czytelników. Sytuacja do wyjaśnienia: każdy człowiek, który wie, mniej lub bardziej sensownie wyrazić myśli, stara się przekazać swoje doświadczenie lub podzielić się fantazji. Drukowane w wydawnictwie nie zawsze może sobie pozwolić, a na pomoc wychodzą specjalistyczne zasoby internetowe.

Jak opublikować książkę w internecie

Trzeba

  • – wyjście do internetu;
  • – gotowe dzieło literackie.

Instrukcja

1
Tworzenie własnej strony internetowej nie jest konieczne, choć można stworzyć blog. W takim przypadku każda wiadomość będzie składać się z jednego rozdziału książki. Jednak uważaj: czytelnik w internecie leniwy i wybredny. W sumie taśmie komunikat nie powinno tak być szerszy, niż na jedną przewijanie ekranu. Reszta chowaj pod „kat” z pomocą tagów HTML. Objętość jednego postu nie może przekroczyć 4000 znaków ze spacjami, czyli jednego arkusza autorskiego. Zakończenie fragmentu powinno być ostre, wywołującym pragnienie, aby kontynuować. Tak można zmusić czytelnika przejść do następnego rozdziału.
2
Ponadto, warto odwiedzić specjalne literackie materiały o dużej i małej prozie: strona „Proza.<url>”, specjalny dział serwisu „Świat sztuki”, „self-publishing” i podobne zasoby. Zarejestruj się tam jako autora i umieścić swoje dzieło.
3
Na niektórych literackich zasobach jest ograniczenie objętości dzieła. To może zagrać ci na rękę: po pierwsze, czytelnik, podobnie jak w przypadku blogów, nie będzie zmęczony od czytania. Po drugie, wracając do grafiki po przerwie, to nie będzie musiał szukać miejsca, w którym się zatrzymał. Po trzecie, można połączyć fragmenty dzieł w cykl lub tym, co jest praktycznie równoznaczne z jednej drukowanej książce.
4
Niektórzy autorzy są bardziej wyrafinowane: rozdział swego dzieła wysyłają do subskrypcji, jak Subscribe.ru i podobnych. Korzystaj i w ten sposób, ale należy uwzględnić te same porady: tekst subskrypcji powinien być krótki, ekscytujące i obdarty w ciekawym miejscu.
Należy zwrócić uwagę
Popularność nie przyjdzie do ciebie natychmiast. Oprócz samej publikacji, zadbaj i o strumieniu czytelników. Na przykład, prześlijcie link na swoją twórczość przyjaciół i znajomych.

Porada
Nie musi publikować w internecie całą książkę, zwłaszcza, jeśli planujesz w przyszłości wydać ją w formie papierowej. Nikt nie będzie kupować to, co można dostać za darmo. Wybierz najciekawsze fragmenty dzieła lub zatrzymać się na szczyt. Ujawniać tajemnicę książki za darmo nie ma sensu.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.