Jak połączyć kilka plików avi

Do tworzenia własnych plików wideo często trzeba łączyć kilka plików w jedną całość. Do tego w zwyczaju korzystać z różnych programów, z których każda ma swoje zalety.

Jak połączyć kilka plików avi

Trzeba

  • – Moive Maker 2.6;
  • – Adobe Premier.

Instrukcja

1
Jeśli nie potrzebujesz uzyskać wysokiej jakości wideo, skorzystaj z darmowego narzędzia Movie Maker. Dla systemów operacyjnych z rodziny Windows, wydanego po udostępnieniu dodatku XP, zaleca się korzystać z wersji Movie Maker 2.6. Ona jest darmowa, więc nie będziesz mieć trudności z jej znalezieniem. Pobierz narzędzie. Uruchom ponownie komputer, wykonując wcześniej instalację aplikacji.
2
Otwórz Movie Maker, a następnie otwórz menu „Plik”. Wybierz opcję „Dodaj” i wybierz plik avi. Powtórz tę czynność, aby dodać do listy innych filmów. Kliknij prawym przyciskiem w dolnej części menu i wybierz opcję „Pokaż pasek wizualizacji”.
3
Teraz na przemian przenieś wszystkie pliki wideo w dolnej części menu. Ułóż je w odpowiedniej kolejności. Jeśli chcesz osiągnąć stopniowej zmiany obrazu, to trochę przesuń każdy plik w lewo. Zapewnij nakładki żądanego nagrania na poprzedni odcinek.
4
Po przygotowaniu fragmentów ponownie otwórz menu „Plik” i wybierz opcję „Zapisz jako”. W wyświetlonym oknie dialogowym zaznacz pole wyboru obok opcji „Zapewnić najlepszą jakość wideo”. Wprowadź nazwę pliku i wybierz format, który będzie przypisany państwu wideo. Kliknij przycisk „Zapisz” i poczekaj na zakończenie tego procesu.
5
Jeżeli chcesz zapisać wideo w wysokiej jakości lub stosować dodatkowe efekty podczas tworzenia filmu, to należy użyć programu Adobe Premier. Zasada działania tego narzędzia jest podobny z programem Movie Maker. Po przygotowaniu fragmentów otwórz menu „Efekty” i wybierz odpowiednią opcję.
6
Wprowadź okres, do którego należy zastosować wybrany efekt. W podobny sposób traktować innych elementów wideo. Podczas zapisywania pliku, wybierz typ avi (mpeg4) i zaznacz pole wyboru obok opcji High Quality.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *