Jak pokonać łupież

Przyczyny łupieżu są ostre zaburzenia metaboliczne, nerwowe napięcie, beri, przesuszenie skóry głowy itp Walczyć z łupieżem należy, biorąc pod uwagę przyczynę jej powstania, po drodze eliminując objawy.

Jak pokonać łupież

Trzeba

  • – suszona pokrzywa;
  • – nalewka z nagietka;
  • – olejek z drzewa herbacianego;
  • – sucha musztarda;
  • – mieszanka olejów (репейного kakao, rycynowy);
  • – zsiadłe mleko.

Instrukcja

1
Zacznij od poprawy odżywiania włosów – zapewnia spożycie warzyw, mleka i produktów mlecznych. Na stan włosów i skóry głowy wpływa spożywanie produktów zawierających witaminy E, C, A, B i minerały (miedź, cynk, wapń). Jeśli cierpisz na tłustego łupieżu, to drastycznie zmniejszyć udział smażonych, wędzonych, tłustych potraw, alkoholu, cukru i mąki.
2
Aby pozbyć się łusek i wpływać na skórę głowy, należy stosować lecznicze szampony, balsamy, maski, itp. Jeśli łupież trochę, to można umyć głowę delikatnym składem, który nie zawiera agresywnych składników myjących. W ciężkich przypadkach, gdy łuski pokrywają włosy i osadza się na ubraniach, należy użyć bardziej intensywne środki z składniki przeciwgrzybicze, antybakteryjne i składniki odżywcze, itp.
3
Zapisz się na wizytę do трихологу i należy oddać do analizy – to zwiększy skuteczność miejscowego leczenia, tak jak dobierać szampony i maści będziesz nie empirycznie, a na podstawie medyczna.
4
Dbać o włosy i skórę głowy, dostarczając im maksymalnie oszczędzający tryb na czas leczenia – nie używaj, suszarka do włosów, podczas mycia głowy należy wykonywać ruchy masażu opuszkami palców (nie drapanie paznokciami), malować włosy henną i басмой. Wykorzystanie barwników pochodzenia naturalnego pozwoli wzmocnić cebulki włosowe i osiągnąć dobrego efektu terapeutycznego.
5
Skorzystaj z receptur tradycyjnej medycyny. Największą skuteczność mają płukania wywar z pokrzywy, rozwódki nalewka z nagietka, korzystanie z gorczycy i smarowanie skóry głowy olejkiem z drzewa herbacianego. Suchy łupież leczą mieszaniną olejów (łopian, rycynowy, masło kakaowe), maskami z ciepłą odtłuszczona jogurtu. Podczas tłustego łupieżu skuteczne drożdży okłady, mieszanka białek jaj i wywar z rumianku, przecieranie skóry świeżym owocowym lub sokiem z warzyw.
6
Przejdź fizjoterapia leczenie. Dobrze sprawdzają się sesje krioterapii (криомассаж w celu wzmocnienia odżywianie cebulek włosowych) i дарсонвализация (oddziaływanie na skórę głowy prądem wysokiej częstotliwości w celu zmniejszenia stanu zapalnego i dezynfekcji).
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *